Konflikt między armią, opozycją a rządem daleki od zakończenia

Opublikowano: 02.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 663

Po przedwczorajszych rozpuszczanych plotkach, że do Armenii przeniknęła grupa tureckich komandosów i odmowie prezydenta, by podpisać dymisję szefa sztabu ormiańskiej armii, wczoraj od rana napięcie rosło.

Nikol Paszynian, premier Armenii, podczas przedwczorajszego wiecu swoich zwolenników niedwuznacznie zagroził prezydentowi za jego niezgodę na dymisję szefa sztabu, Onika Gaspariana. „Będą wyciągnięte wnioski”, mówił Paszynian. Wczoraj swój wniosek o dymisję szefa sztabu powtórzył. Na razie bez odzewu ze strony prezydenta Armena Sarkisjana, za to ze strony partii rządzącej są groźby o rozpoczęciu procedury impeachmentu.

Premier wczoraj rano zwołał Radę Bezpieczeństwa, na którym nie pojawił się szef sztabu, co nie przeszkodziło radzie wezwać prezydenta do zdymisjonowania szefa sztabu. Na razie brak reakcji ze strony prezydenta.

W tym czasie na ulicach trwały demonstracje przeciwników i zwolenników Paszyniana. Ci pierwsi wtargnęli do budynku rządu, w którym znajduje się kilka ministerstw. Tłum wzywał urzędników do nieuczestniczenia w planowanych demonstracjach poparcia Nikol Paszyniana, po czym opuścił budynek nie niepokojony przez nikogo.

Potem premier Paszynian wycofał się ze swoich wcześniejszych oświadczeń, że rakiety „Iskander-M”, dostarczone przez Rosję, podczas konfliktu z Azerbejdżanem okazały się niezdolne do walki – po prostu nie wybuchały. Paszynian oświadczył, że „został wprowadzony w błąd”.

W tym czasie przeciwnicy rządu wtargnęli do kolejnych budynków rządowych, a mianowicie do dwóch prefektur w Erywaniu.

Wydaje się, że nie uda się tak łatwo zażegnać politycznego kryzysu w Armenii. Wiele zależy od stanowiska Rosji w tej sprawie, która oficjalnie oznajmiła, że traktuje wydarzenia w Armenii jako wewnętrzną sprawę tego państwa, ale zapewne zakulisowo nie pozostawi spraw swojemu biegowi. Najważniejsze, by kryzys ów nie przerodził się w krwawe starcia.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o