Konflikt Armenii i Azerbejdżanu o Górski Karabach

Opublikowano: 03.04.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 700

Armenia i Azerbejdżan poinformowały o gwałtownym zaostrzeniu sytuacji w strefie konfliktu w Górskim Karabachu. Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu, w walkach w Górskim Karabachu zginęło 12 azerskich żołnierzy. Ponadto pojawiły się doniesienia o strąceniu należącego do Azerbejdżanu śmigłowca Mi-24 i zniszczeniu czołgu.

W nocy z piątku na sobotę wybuchły walki między żołnierzami Armenii i Azerbejdżanu. Baku utrzymuje, że azerska armia odpowiedziała jedynie na atak Armenii. Z kolei Ministerstwa Obrony Armenii twierdzi, że Azerbejdżan wykorzystał czołgi, artylerię i lotnictwo, by wedrzeć się w głąb regionu. Pojawiły się informacje o stratach po obu stronach konfliktu.

Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu twierdzi, że armia Armenii przeprowadza prowokacje na linii podziału w Górskim Karabachu. Z moździerzy i karabinów maszynowych o dużym kalibrze miała ona ostrzelać miejscowości położone wzdłuż tej linii. Azerbejdżańscy żołnierze odpowiedzieli na atak.

Tymczasem MSZ Armenii poinformowało o eskalacji napięcia ze strony Baku. Rzecznik resortu twierdzi, że Azerbejdżan „zwiększa napięcie na tle destrukcyjnego stanowiska w kwestii Karabachu i krytyki Azerbejdżanu ze strony społeczności międzynarodowej z powodu łamania praw człowieka”.

Konflikt zbrojny między Armenią a Azerbejdżanem o Górski Karabach wybuchł w lutym 1988 roku. We wrześniu 1991 roku lokalne władze ogłosiły utworzenie Republiki Górskiego Karabachu i wystąpiły z Azerbejdżańskiej SRR. W trakcie konfliktu Baku faktycznie straciło kontrolę nad tym regionem.

Źródło: pl.SputnikNews.com
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. adambiernacki 04.04.2016 08:19

    Czy United States of Ashkenasi ostatnimi czasy jakoś tak bardziej Armenią nie były zainteresowane przypadkiem?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.