Konfederacja żąda dymisji Morawieckiego

Opublikowano: 30.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4997

„To są zdrajcy polskich interesów! Kaczyński, Morawiecki i Ziobro. To za decyzjami tego rządu, ich skutkami są właśnie te rozporządzenia UE!” – mówił podczas konferencji Konfederacji prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Decyzją Unii Europejskiej od 2035 roku na terenie wspólnoty nie będzie można kupić samochodu spalinowego. Konfederacja oskarża rząd PiS o to, że nie interweniował odpowiednio w tej sprawie. Konfederaci żądają, by Mateusz Morawiecki podał się do dymisji. „Ta decyzja jest wyrazem totalizmu klimatycznego UE. Ta decyzja jest wyrazem obłędu biurokratów z Brukseli” – mówił podczas konferencji Robert Winnicki. „Mateusz Morawiecki powinien natychmiast podać się do dymisji i powinien stanąć przed Trybunałem Stanu” – dodał.

Narodowiec twierdzi, że polski premier „już w 2020 roku zgodził się de facto na zakaz sprzedaży samochodów spalinowych”. Z kolei Bartłomiej Pejo z Nowej Nadziei zauważył, że obecnie samochody wciąż są niezbędne najuboższym Polakom. „Ta decyzja to przede wszystkim uderzenie w najbiedniejszych Polaków, Polaków, którzy mieszkają w miastach powiatowych, często na wsiach” – powiedział polityk.

Samochody, którymi poruszają się obecnie ci Polacy, są, zdaniem Pejo, warte 5-10 tys. złotych. Tymczasem samochody elektryczne mogą kosztować nawet ponad 100 tys. złotych. „Za 12 lat infrastruktura ładowania samochodów elektrycznych w miastach, powiatach, w małych wioskach, właśnie tam, gdzie będzie konieczność również korzystania z tych aut, nie będzie dostosowana” – dodał polityk.

Pejo nawiązał także do ostatniego pożaru samochodu elektrycznego w Tuchomiu – zwracając uwagę na bezpieczeństwo kierowców. „Wystarczy spojrzeć 2 dni temu – pożar samochodu elektrycznego na Kaszubach, który gasiło, uwaga, 16 zastępów straży pożarnej przez 21 godzin” – przypomniał polityk.

AUtorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. sanchop 30.03.2023 14:50

  Zaraz, a to konfederacja nie głosowała za ustawami jak pis morawieckiego? Przed wyborami morawiecki jest “beee” a wcześniej był w porządku? Doprowadzają do zagrożenia wojennego wszystkie partie razem, bez wyjątku, a teraz rozumiem, że się wycofujemy z pomocy wojennej Ukrainie? Tylko jak mentzen nam załatwisz tanio gaz od Rosjan skoro Putin to “zbrodniarz”? Pożyczek na wiatraki już nie weźmiesz, limit się wyczerpał…

 2. Szwęda 30.03.2023 17:32

  A ci znowu to samo w kółko Macieju. Tutaj trzeba się organizować do podjęcia stanowczych i energicznych, odważnych, może nawet radykalnych działań dla ratowania Polski i Polaków a nie tylko protestować, skarżyć się itp!
  Skoro wymienieni delikwenci są zdrajcami, to ci, którzy to głoszą powinni ich natychmiast aresztować, bo w przeciwnym razie sami biorą współudział w zdradzie!

 3. adambiernacki 30.03.2023 20:04

  Sprawa do prokuratury do trybunałów gdzie tam się da i działać a nie gadać. Pokazać paragrafy, ze to przestępstwo ewentualnie prowadzić rozmowy z wojskiem i służbami w sprawie zbrojnego przejęcia władzy. Lud się zgłosi w liczbie 200 przedstawicieli do Sejmu i będziemy rządzić.

  Ale się nie da nieprawdaż? Już pouchwalane ustawy o bezkarnościach o tym o tamtym. Już zbiry zbrojne sprowadzone do bronienia władzuni namiestniczej w imieniu okupanta. A jak tam głosowanka? Coś załatwiliście dotąd?

 4. radical3dom 30.03.2023 21:44

  a konfedercaja głosowała za przymusowym wcielaniem do wojska:) taka wolnościowa, tak dbają o dobro Polaków że chcą sprowadzać tu amerykańskie lub inne zachodnie elektrownie atomowe wbrew zimnej kalkulacji i udając że Polska nie ma swoich zasobów energretycznych. Niestety na razie nie ma na kogo głosować.. aa i jeszcze ktorys gieniuś od nich się wychylił że ukraincy giną za Polskę, czy się mylę??

 5. Strangersama 31.03.2023 04:55

  @ radical3dom
  Wcale nie udają, to właśnie Konfederacja protestuje przeciw zamykaniu kopalni

 6. Stanlley 31.03.2023 09:40

  No tak – sprzedawczyki z przybudówki pisowskiej teraz udają trybunów ludu! Niech mi ktoś przypomni – ile to lat rządzi i szkodzi moraweicki? Z takim refleksem kompletnie nie nadają się by nas reprezentować – tymbardziej że nic dla polaków nie zrobili w kierunku dobrobytu i pokoju!

 7. radical3dom 31.03.2023 11:00

  @Strangersama
  Też kiedyś wierzyłem i głosowałem, apelowałem też do wszystkich posłów konfy aby zmienili swoje podejście w sprawie elektrowni atomowych i zapoznali sie z badaniami polskich naukowców na temat ekologicznego pozyskiwania energii ze złóż kopalnych, myslisz że dostałem jakąś odpowiedź?? Dodatkowo jak sie dowiedziałem że pojdę do więzienia na 20 lat za to że nie chce do wojska i zaden z konfistów nie zagłosował przeciw a kilku było za (oczywiście sobie przymus taki znieśli), maski opadły jest tylko pytanie jaki szantaż, albo jakie pieniądze albo jedno i drugie stworzyło z nich zdrajców?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.