Konfederacja chce unieważnienia wyborów

Opublikowano: 18.10.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 727

Konfederacja chce unieważnienia przez Sąd Najwyższy wyborów parlamentarnych z powodu „manipulacji TVP”. Konfederacja Wolność i Niepodległość weszła do Sejmu jako jedno z pięciu ogólnopolskich ugrupowań uzyskując 11 mandatów.

Konfederacja Wolność i Niepodległość „doświadczyła wielu kłamstw” ze strony TVP – uważa prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki. „W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować” – powiedział Winnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Konfederacja argumentuje, że TVP bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu dotyczącego opublikowania przed wyborami sondaży, w których nie uwzględniono Konfederacji, choć ta przekroczyła próg wyborczy.

Prezes Konfederacji Korony Polskiej, nowo wybrany poseł Grzegorz Braun z kolei powiedział w Sejmie: „Panowie Kurski, Czabański, Olechowski są przestępcami, a Konfederacja, jako organizacja utworzona przez legalistów, nie może ignorować tak rażących naruszeń prawa”.

Braun stwierdził, że „przez zredukowanie w niektórych przypadkach do zera czasu antenowego w radiu i telewizji Konfederacji radykalnie ograniczono konstytucyjne prawa do kontaktowania się z potencjalnymi wyborcami”.

Sytuację wokół TVP skomentował dla Sputnik Polska lider Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

– Publiczna telewizja kłamie. To skandal! Telewizja Polska błędnie oskarżała nas o rozmaite rzeczy, pedofilię, że jesteśmy ruskimi agentami i tak dalej. Potem nadawała fałszywą informację o sondażach. TVP nie wykonała wyroku sądu! To skandal.

– Czy Pan jest zadowolony z wyniku wyborczego?

– Nie, nie jestem zadowolony. Zabrakło nam tam parę procent, aby mieć jakieś 20-30 posłów w Sejmie.

– Czy wynik mógłby być lepszy?

– Mógł być znacznie lepszy.

Radca prawny i polityk Konfederacji Michał Wawer na konferencja prasowej w Sejmie uzasadniał, że w trakcie ciszy wyborczej TVP powinna była opublikować przeprosiny i sprostować materiały dotyczące sondaży, w których pominięto ugrupowanie konfederatów.

Telewizja Polska tego nie zrobiła, utrzymując swoich widzów w przekonaniu, że Konfederacja z dużym prawdopodobieństwem nie przekroczy progu wyborczego. „To nie tylko rażące złamanie prawa, tutaj doszło do zignorowania prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia kodeksu wyborczego” – powiedział Michał Wawer.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.