Koncentracja czołgów Ukrainy na granicy z Krymem

Opublikowano: 28.05.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 312

Na sąsiadującym z północną częścią Krymu terytorium w ostatnim czasie wzrosła liczba ukraińskich żołnierzy i pojazdów opancerzonych – poinformowała RIA Novosti, powołując się na źródło w strukturach siłowych półwyspu.

„W ostatnich dniach w pobliżu rosyjsko-ukraińskiej granicy na północy Krymu zaobserwowano koncentrację jednostek wojskowych i umacnianie grup pancernych. W obwodzie chersońskim, niedaleko Armiańska i przesmyku Czongarskiego pojawiły się ochraniane pozycje ogniowe” – powiedział rozmówca agencji.

Według jego słów do umocnienia ukraińskiego zgrupowania pancernego doszło dosłownie w ciągu kilku dni.

“Widziano dziesiątki wrytych w ziemię czołgów, wzrosła liczba transporterów opancerzonych, tworzona jest linia wsparcia ogniowego sił” – dodało źródło.

Służba prasowa Floty Czarnomorskiej Rosji odmówiła komentarza.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
janpol
Użytkownik

Jeżeli to prawda, to należy zacząć się bać! Rodakom i współobywatelom odradzam zgłaszanie się na ochotnika do jakichś zbrojnych oddziałów “samoobrony Ukrainy” bo zostaniecie wykorzystani jako mięso armatnie przez tych, którym zależy na eskalacji napięcia i zbrojnych rozwiązań w walce z domniemanym wrogiem a nie na reformie i rozwoju demokracji na Ukrainie. Dziś jedynym skutecznym rozwiązaniem problemów Ukrainy i jej mieszkańców jest reforma, rozwój gospodarczy, rozwój demokracji i utworzenie państwa prawnego i obywatelskiego w tej części w której władze państwa ukraińskiego mają jeszcze jakiś wpływ a po ich pozytywnym skutku zaproponowanie reszcie przyłączenia się (lub nie) na podstawie dobrowolnego i pod międzynarodową kontrolą głosowania w referendum. Jakiekolwiek rozwiązania siłowe będą krzywdą dla większej lub mniejszej części społeczeństwa dawnej Ukraińskiej RS.

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

janpol- i może jeszcze musztarda do tego?