Koń trojański w Londynie

Opublikowano: 09.10.2014 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 214

“Sunday Times” bije na alarm: w niektórych szkołach wschodniego Londynu działają islamscy ekstremiści, których celem jest radykalizacja uczniów i pracowników placówek.

Kontakt gazety w Ministerstwie Edukacji nieoficjalnie potwierdził, że problem staje się coraz poważniejszy, a swoją skalą przekracza nawet skalę problemu w Birmingham. W tym mieście ujawniono niedawno islamski spisek mający na celu przejęcie kontroli nad edukacją młodzieży.

„Tower Hamlets (muzułmańska dzielnica Lodynu – red.) jest na najlepszej drodze, by stać się drugim Birmingham” – zdradza źródło w Ministerstwie Edukacji. „W Tower Hamlets sytuacja może okazać się jeszcze gorsza, ponieważ problemy z islamskimi ekstremistami są tam dużo głębiej zakorzenione.” W tej dzielnicy mieszka wielu muzułmanów, ostatnio zrobiło się o nich jeszcze głośniej, kiedy jeden z mieszkańców zawiesił nad drzwiami do swojego domu flagę Państwa Islamskiego. Zerwała ją 77-letnia zakonnica. Muzułmanie w Tower Hamlets zastraszają osoby odstające zachowaniem od ich norm, pijące alkohol bądź ubrane „nieskromnie”.

Oficjalnie Ministerstwo Edukacji nie chce potwierdzić, czy Tower Hamlets jest pod szczególnym nadzorem, zaznacza jednak, że jeśli pojawią się dowody działalności ekstremistów, zostanie wszczęte dochodzenie. „Wszystkie szkoły podlegają regularnym inspekcjom i nie zawahamy się podjąć odpowiednich środków, jeżeli tylko bezpieczeństwo uczniów zostanie wystawione na szwank. Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych dzieci oraz przygotowanie ich do życia we współczesnej Wielkiej Brytanii”, mówią urzędnicy.

W Birmingham 21 szkół poddało się inspekcjom Ofsted (Office for Standards in Education, Children’s Services and Skills, OfSTED), w pięciu wprowadzono specjalne środki zaradcze ze względu na podejrzenia o islamską infiltrację.

Ofsted przyznaje, że problem nie został jeszcze zażegnany, oraz, że wiele szkół jest monitorowanych. W trakcie dochodzenia okazało się między innymi, że jedna ze szkół puszczała uczniom ekstemistyczne nagrania dżihadystów.

Inspekcjom poddano nie tylko szkoły muzułmanów, ale również inne placówki wyznaniowe, w tym szkoły żydowskie i chrześcijańskie. Ponadto pod nadzorem znalazły się również szkoły państwowe w regionach o dużej populacji islamskiej. W wielu z nich na jaw wyszły braki, miedzy innymi w nauczaniu o tolerancji religijnej.

Autor: GB
Na podstawie: www.ibtimes.co.uk
Źródło: Euroislam

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o