Kompromitacja rządowej machiny propagandowej

Opublikowano: 04.07.2019 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 656

2 lipca wydanie „Wiadomości” TVP ponownie obniżyło poprzeczkę. Propagandowa manipulacja osiąga już poziom bazarowy.

Robertowi Biedroniowi, cokolwiek pogubionemu w swoich polityczno-kadrowych decyzjach szefowi ugrupowania Wiosna, dziennikarze prorządowej telewizji zarzucili chęć rozwijania „seksturystyki w Polsce”. Tłumaczono, iż polityk ten życzy sobie promować Polskę zagranicą właśnie jako cel tego typu podróży.

W niezbyt misternie przygotowanym materiale przytoczono wpis Roberta Biedronia z portalu społecznościowego Facebook. Dziennikarze rzekomo cytowali polityka: „W Polsce w tej chwili jest tyle pięknych Słowianek, że grzech tego nie wykorzystać (…). Stworzenie portalu, który połączy randkę z turystyką, piękne Słowianki napędzą polską turystykę i gastronomię, wystarczy to sobie wyobrazić”.

Grafikę, na której wypisano ten tekst opatrzono następującą adnotacją: „Robert Biedroń, lider partii Wiosna, źródło: Facebook/Robert Biedroń z 17.06.2019 r.”.

Dziennikarz, który relacjonował dla „Wiadomości” ten temat poinformował, iż pomysł podsunął „wyborca Robert z Warszawy” po czym skonstatował, że „Robert z Wiosny chce teraz ściągnąć do Polski turystów, którzy zapłacą nie tylko za pobyt i zwiedzanie”.

Jednocześnie na platformie społecznościowej Twitter zaś „Wiadomości” zamieściły post, w którym zarzucają szefowi Wiosny, iż „lansuje pomysł uczynienia z seksturystyki ważnej gałęzi polskiej gospodarki”.

Ekipa „Wiadomości” była jednak uprzejma „przegapić” pewien ważny szczegół. Cytowane są nie słowa Roberta Biedronia, a sympatyka jego ugrupowania. To jest fragment listu o ukradkiem wspomnianego „wyborcy Roberta z Warszawy”.

Rzeczywiście, dwa tygodnie temu, Robert Biedroń zamieścił w sieci społecznościowej Facebook wpis przywołujący te, co tu dużo ukrywać, niemądre uwagi fana Wiosny. Warto jednak dodać, że korespondencja ta zawierała bardzo wiele wątków. Sympatyk Biedronia opisywał tam swoje, również niezbyt dogłębnie przemyślane, koncepcje na zwalczanie bezdomności, wsparcie niepełnosprawnych, rozdział kościoła od państwa, rozwiązanie problemu mieszkalnictwa, itd. Wątek „Randka i turystyka”, w którym zawarte zostały słowa przypisane przez „Wiadomości” Biedroniowi, był jednym z jedenastu.

Biedroń skomentował manipulację „Wiadomości” wpisem na portalu „Twitter, w którym oznaczył prezesa TVP i skonstatował, iż ten „kolejny raz udowodnił, że nie ma rzeczy niemożliwych, a prawdziwa głupota nie zna żadnych granic”.

Autorstwo: BS
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Ryszard 05.07.2019 11:35

    Biedroń to człowiek wynajęty do tego żeby Polskę wprowadził w projekt neomarxistowskiej Europy. Ludzie którzy na niego głosują to idioci. Ktoś kto nie rozumie zagrożenia ze strony pseudoideologii LGBT jest posiadaczem bardzo niskiego IQ. Taka jest wada demokracji że i tacy głosują XD

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.