Komorowski nie chce protestów podczas Euro 2012

Opublikowano: 03.05.2012 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 393

Prezydent RP zaapelował, by w trakcie Euro 2012 powstrzymano się w Polsce od strajków i demonstracji. Jak poinformowały polskie media, zbliżające się wydarzenie sportowe Prezydent przyrównał do starożytnych igrzysk olimpijskich i do średniowiecznego Pokoju Bożego.

Demonstracje w trakcie piłkarskich mistrzostw Europy zapowiadają m.in. taksówkarze, związkowcy z “Solidarności”, a także partia Jarosława Kaczyńskiego PiS, który planuje 10 czerwca zorganizować kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Jarosław Kaczyński, zapytany niedawno o ewentualną rezygnację z tej manifestacji, by nie prowokować trudnych sytuacji względem kibiców z Rosji, odpowiedział: „My nie widzimy powodu, żeby nie czuć się gospodarzami w swojej stolicy“ – odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Bronisław Komorowski zaapelował, by nie urządzać w czasie mistrzostw batalii politycznych. „Chciałem się zwrócić z serdecznym, gorącym apelem do wszystkich w Polsce o to, abyśmy – trochę wzorem starożytnych, którzy jednak szanowali zasadę pokoju olimpijskiego, trochę wzorem może rycerzy średniowiecznych, którzy w szczególnych sytuacjach stosowali zasadę Pokoju Bożego – dostrzegli szczególność sytuacji w naszym kraju w okresie Euro 2012” – odnotowała “Gazeta Wyborcza”.

W czasie obchodów tegorocznego Dnia Flagi RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę wprowadzającą obowiązek umieszczania godła państwowego na strojach sportowców – reprezentantów kraju, podała “Rzeczpospolita”. Nowelizacja ustawy o godle, barwach i hymnie RP oraz ustawy o sporcie to pokłosie sporu wokół koszulek piłkarskiej reprezentacji Polski. Na zaprezentowanych w listopadzie strojach, w których drużyna trenera Franciszka Smudy miała wystąpić podczas Euro 2012, znalazły się logo PZPN i producenta, natomiast zabrakło tradycyjnej naszywki z orzełkiem. Wywołało to oburzenie wśród kibiców, protestowali też sportowcy i politycy. Ostatecznie, jak podaje “Rzeczpospolita”, orzełek wrócił na reprezentacyjne stroje.

Źródło: Delfi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. fm 03.05.2012 10:48

  Może sobie nie chcieć. Należy wychodzić na ulice właśnie w trakcie Euro 😛
  Najwyższy czas pozamykać @#^$#@^%$#^$..

 2. Staszek 03.05.2012 14:31

  Brońcio i Dońcio jaja sobie robią.Za zastopowanie całemu pokoleniu młodych możliwości rozwoju w swoim kraju co najwyżej zasłużyli na scenariusz Rumuński.Rozpieprzyli co zostało po latach tyrania narodu za swoje stołki.Gdzie te mieszkania,gdzie praca,gdzie godne życie w kraju-ŁOBUZY.

 3. Murphy 03.05.2012 14:46

  Tylko zapomniał o jednym, że w dawnych czasach organizowało się igrzyska po to by społeczeństwo udobruchać by się nie buntowało. Teraz, jak PO niszczy wszystko co się da, ludzie nie będą dłużej siedzieć cicho. I żadne mistrzostwa w piłce nie pomogą. Tym bardziej jak ktoś piłki nożnej nie trawi.

 4. xc1256 03.05.2012 15:20

  przeczytałem gdzieś (nie mogę znaleźć linku), że CIA planuje zamachy lub zamach w naszym kraju być może stadion narodowy ma być głównym celem. Obserwując sytuację na świcie jestem skłonny wierzyć w taki scenariusz. Wszystko to w celu walki z wyimaginowanymi terrorystami których nie ma.

 5. mhdh 03.05.2012 15:34

  Cytat
  “„My nie widzimy powodu, żeby nie czuć się gospodarzami w swojej stolicy“ – odpowiedział Jarosław Kaczyński.”
  Tylko zapomniał sobie bidula (demencja starcza?), że gospodarz powinienen wykazać sią przede wszystkim gościnnością a nie warcholstwem. Cóż, zamiast polskiej gościnności będzie pisowska, ta prawdziwie polska…

 6. agazik1 03.05.2012 16:02

  Dlaczego lepiej nie organizować protestów na Euro? Żeby udawać przed światem, że w Polsce jest super?

 7. rumcajs 03.05.2012 18:28

  A co nam niemile panujący kacyk zrobił, aby protestów nie było??? Ano podpisał wszystko, co nas naród okrada, poniża. To jest własnie najlepszy czas na protesty, bo cały swiat zobaczy, że tusk, i cała banda z wiejskiej nie maja prawa do stanowienia za nas. Nie odważą, sie pacyfikacji, do dowody pójdą w swiat,i moga byc wykorzystane.
  Zapewne przyłącza sie z innych karjów ludzie. co jeszcze bardziej uniemozliwi ‘władzy’ zaprowadzanie “porzadku”. To może byc najlepsza okazja do zarezentowania światu, naszej opinii o naszej pseudodemokracji…

 8. ARTUR 03.05.2012 19:00

  Aby być urzędnikiem i zarabiać to każdy z nich musi wyznawać zasadę “Kol Nidre ” która pozwala kłamać ,zabijać ,kraść ,fałszywie przysięgać wobec Boga .Nie należy wierzyć żadnemu słowu gdyż bez konsekwencji każdy urzędnik może się z obietnic wycofać , mając za sobą sekciarski aparat przemocy nie boją się niczego a w obronie swoich zabiją każdego bez względu na stanowisko .Dlatego też można obawiać się o zdrowie i życie Janukowycza który może zostać zgładzony jak niepotrzebny zdrajca Litwinienko ,otruty substancją radioaktywną przez zachodnie służby w Anglii.

 9. 8pasanger 03.05.2012 19:38

  (Komentarz usunięty – wklejka tekstu, na dodatek na licencji Copyright. Patrz regulamin.)

 10. Arrin 03.05.2012 23:17

  Pewnie liczy na to, ze nie skompromitujemy jego i reszty darmozjadów przed resztą świata. Niech zmieni swoje rządy i kraj na lepsze to nie będziemy protestować. Euro przeminie, a problemy zostaną. To jedyna okazja by pokazać innym jaka by wyrazić swoje zdanie przed całym światem.

 11. Squnik 04.05.2012 00:22

  Nie chce protestów, bo w świat poszło by setki relacji naocznych świadków jak dobrze żyje sie Polakom w kraju będącym ich ojczyzną oraz jak ogromny poziom zadowolenia z ogólnego stanu rzeczy osiągnęliśmy. Wtedy w łeb wzięłby te wszystkie wypasione reklamy emitowane poza granicami RP, że niby mamy tu raj w wersji demo, gdzie nie dotarł globalny kryzys i że Polska to ogólnie fajne, atrakcyjne i przyjazne inwestorom miejsce.
  Nie pozostaje mi nic innego jak “łączyć sie w bulu” z Bronkiem i bardzo go rozczarować: mamy (rzekomo) demokrację i jak ludziom nie pasują realia, na które skazują ich politryczni błaźni, to ludzie wychodzą na ulice i krzyczą co im na sercu leży.

 12. 8pasanger 04.05.2012 01:00

  Adminie tym razem już trochę przesadziłeś niech zacytuję fragment regulaminu:
  8. Zakaz świadomego dublowania komentarzy, wklejania w komentarzach obszernych fragmentów książek, cudzych wierszy, newsów, artykułów i komentarzy z innych forów -jeśli 8 linijek tekstu(zresztą ze zmienioną kolejnością co można by uznać za kompilację) oraz podanie linka uznajesz za wklejenie obszernych fragmentów to chcesz być chyba świętszy od ZAIKS-u.

 13. 8pasanger 04.05.2012 01:12

  Mamy super rząd i ekstra prezydenta
  a wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy
  chyba nie wytniesz gdyż to już nie cytat tylko nowy utwór mojego autorstwa
  a linki rzadko kto czyta
  Jest i będzie jeszcze bardziej super -dobrze ,że nie miałem przycinanych cytatów z Einsteina , Lutera Kinga ,czy Nelsona Mandeli
  A kto ciekaw niech
  zerknie do piosenki sprzed 15 lat aktualna jakby wczoraj nagrali.
  http://www.tekstowo.pl/piosenka,t_love,jest_super.html
  Pozdrawiam

 14. 8pasanger 04.05.2012 04:14

  http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,11542601,Chleba_zamiast_igrzysk____beda_krzyczec_podczas_Euro.html
  Demonstracji na prośbę Bronka będzie dostatek Poznań, Warszawa do wyboru do koloru.

 15. 8pasanger 04.05.2012 04:15
 16. egzopolityka 04.05.2012 07:56

  Jaruzelski też prosił o sto dni spokoju i zaraz potem nastąpił stan wojenny.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.