Komitet Trzaskowskiego chce powtórzenia wyborów

Opublikowano: 23.07.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 914

Po wyborach prezydenckich, wygranych przez Andrzeja Dudę stosunkową niewielką liczbą głosów, można było spodziewać się mnogości protestów wyborczych. Jednak protest Komitet Wyborczy Rafała Trzaskowskiego się nie certoli w swoich żądaniach.

Protest wyborczy, który Komitet złożył do w Sądzie Najwyższym wprost domaga się stwierdzenia nieważności wyborów z 12 lipca. Popiera się licznymi przykładami na poważne nieprawidłowości. Do dokumentu, o którym mowa, dotarł portal Onet.pl i cytuje z niego fragmenty.

Komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego w swoim proteście wyborczym złożonym w Sądzie Najwyższym domaga się stwierdzenia nieważności wyborów z 12 lipca i wymienia liczne nieprawidłowości – informuje Onet, który dotarł do tego dokumentu. „Mając na uwadze, rozmiar i ilość naruszeń, które wystąpiły na nieznaną dotąd skalę i tym samym niewątpliwie miały istotne znaczenie i wpływ na wynik wyborów, szczególnie biorąc pod uwagę niewielką różnicę uzyskanych przez kandydatów głosów, wnoszę o podjęcie przez Sąd Najwyższy uchwały stwierdzającej nieważność dokonanego 12 lipca 2020 roku wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej”, głosi dokument, będący obecnie w Sądzie Najwyższym.

Przykładami, na które powołuje się protest wyborczy są m.in.: opowiedzenie się publicznej TVP jednoznacznie po stronie Andrzeja Dudy, poprzez publikowanie materiałów mających charakter jawnej agitacji, zarzucono też, że TVP była tak stronnicza, że można zarzucić jej „przygotowywanie oraz finansowanie ze środków publicznych Telewizji Polskiej S.A. materiałów wyborczych kandydata Andrzeja Dudy”. Zgodnie z przewidywaniami obserwatorów, w proteście przytoczono też problemy z pakietami wyborczymi, które nie dotarły do obywateli, pragnących głosować, co często miało miejsce w zagranicznych komisjach wyborczych. Naruszono, zdaniem Komitetu Wyborczego Rafała Trzaskowskiego, „zasadę równości tak w stosunku do wyborców, jak i do kandydatów”.

Na pewno protest Komitetu Wyborczego Trzaskowskiego miałby większą wiarygodność, gdyby jego szef, Cezary Tomczyk, zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów nie ogłaszał: „Nie podważamy wyników wyborów. Nigdy nie powie tego Rafał Trzaskowski, nigdy nie powiem tego ja”, po raz kolejny dawał obietnice bez pokrycia prominentny działacz PO.

Sąd Najwyższy ma 30 dni na rozpatrzenie tego i innych protestów wyborczych.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Na podstawie: Onet.pl
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 1,80 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Drogo wyjdą te wybory. Już za mało się wykosztowaliśmy?

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Miejmy nadzieję, że Sąd Najwyższy nie pozwoli egoizmowi opozycji kwitnąć. Niech wreszcie przyjmą swoją przegraną i wreszcie wyciągną wnioski.

I nie chodzi o to, że te wnioski mają być zwerbalizowane, tylko przeniesione do rzeczywistości za pomocą czynów. Bo to już 2 prezydenckie, 2 do sejmu, 2 do samorządu i 1 do Parlamentu Europejskiego. Pod rząd w plecy. Opozycjo, bardzo źle rządziłaś. I jeszcze gorszą opozycją byłaś. Skoro z tak słabą ale w porównaniu z wami najuczciwszą partią od powojnia przegrywacie raz po raz. I jak sami mówicie, jedyną szansą dla was jest tylko upadek PiS. To może wreszcie zmieńcie coś w sobie.

Źle z wami, jeśli nie umiecie i nie chcecie się zmienić. A nie umiecie, bo nie potraficie się przyznać do błędów. Bo nie możecie przestać kryć swoich oszustów wedle doktryny Neumana. Jesteście jak mafia. Krytykujecie PiS za autorytaryzm, a sami jesteście mafią (wewnątrz partii autorytaryzm to akurat zaleta; kiedy u was Tusk za pyski wszystkich trzymał, jak Kaczyński, wygrywaliście). Ludzie zamiast mafii zawsze wybiorą coś innego, nawet prawie autorytaryzm. Przestańcie być mafią, a stańcie uczciwą opozycją. Która pozbyła się mafijnych zachowań i osób. Napiszcie wreszcie program. Jak można 7 razy podchodzić do wyborów bez programu i bez wewnętrznej głębokiej reformy i mieć nadzieję na inny wynik?

Już wielki Einstein oprócz Teorii Względności przekazał inne ciekawe prawo.
Głupcem jest ten, kto wielokrotnie (7 razy) przeprowadzając doświadczenie dokładnie tak samo, spodziewa się otrzymać inny wynik.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Jako prezydent ja trzaskowski zobiowiazuje sie wynegocjowac 400 mld , morawiecki 700 mld uzyskal a zeby ucieli potrzebna jest zgodnosc wszystkich krajow a wegry zaertuja ciecia bo beda nastepne do ciecia za praworzadnosc.
Trzaskowski ktory w dobie pandemi by nie szkodzic niemieckim fundusza obiecuje 400 mld jest zdrajca narodu.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

A niech się wybierają co tydzień. Będzie co robić w niedzielę. Jeden tydzień rzadzi Trzaskowski, nastepny Duda. I tak wkółko. Wilk syty i owca cala. A tak będą się żreć do usranej śmierci.