Komisja smoleńska zakończy postępowanie do końca roku

Opublikowano: 06.05.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 610

„Postępowanie, które prowadzi komisja pod moim kierunkiem, zostanie zakończone w tym roku” – powiedział były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas VI Forum Polonijnego – Konferencji Społeczno-Historycznej w Doylestown (USA).

„Raport będzie przedstawiony w zależności od tego, kiedy eksperci amerykańscy przekażą nam swoje wyniki badań, albo jeszcze w tym, albo na początku następnego roku” – zaznaczył.

Przypomniał też, że w tej chwili prowadzone są dwa różne postępowania.

„Mamy do czynienia (…) ze śledztwem prokuratorskim i z postępowaniem komisji państwowej, powołanej przez ministra obrony narodowej (…). Prokuratura ma znaleźć winnych, a komisja ma przedstawić stan faktyczny ustalając przyczyny i przebieg wydarzeń” – podkreślił dodając, że wyjaśnienie tragedii smoleńskiej jest nie tylko jednym z głównych zadań państwa polskiego, lecz „przekracza granice Polski i interes narodowy polski”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Stanlley 06.05.2019 13:17

  Zanim się sobie rzuciecie do gardeł o Smoleńsk – warto posłuchać : https://www.youtube.com/watch?v=HO8RgHOEneg

  w skrócie – seria karygodnych zaniedbań, zarówno po stronie polskiej – szczególnie ludzi z PO i związanymi, brak kwalifikacji personelu lotniska rosyjskiego – trudny teren a na codzień tam lądują tam starocie przeznaczone na zezłomowanie. To tak jak by Air Force One wysłać na lotnisko polowa pod Radomiem.

 2. Stanlley 06.05.2019 17:27

  Acha jeszcze jedno – Komisję MAcierewicz wykorzystuje do zbijania swojego oszołomskiego kapitału politycznego. Jemu nie zależy na tym by wyjaśnić sprawę ale by króliczka gonić a nie go złapać.

 3. SirNick 06.05.2019 17:53

  Stan generalizujesz z tym AFO 🙂 – co ma piernik do wiatraka.
  JAczeK-40 wylądował bez problemu, a ty wyjeżdżasz z armatą na muchę :).

  TUPOLEW co jest potwierdzone nawet na obecnych kopiach czarnych skrzynek był niesprawny już przed lądowaniem a rozrzut części świadczy o rozpadaniu się w powietrzu.

  Jak jakieś wątpliwości to ten wywiad wystarczyć powinien: https://www.youtube.com/watch?v=zcyIdhes1Ak

  Brak więc sensu doktoryzować się w kwestii przyczyn, abstrahując już od braku prawidłowo sporządzonej kopii nagrania czarnych skrzynek czy porządnego przebadania wraku.

  Natomiast najbardziej jest interesujące, to dlaczego wszystkim (z tzw. elit politycznych) dalej zależy na gmatwaniu sprawy? – z naciskiem na słowo : wszystkim 🙂

 4. Stanlley 07.05.2019 11:05

  @SirNick – właśnie JAK-40 wylądował ale z problemami jednak się udało. Rozrzut części jest typowy dla uderzenia w ziemię pod małym kątem – nie trzeba być doktorem by dostrzec podobieństwo między tą katastrofą a niektórymi z serii “katastrofa w przestworzach” na discovery. Piloci myśleli że mają poziom ziemi o 60m niżej niż w rzeczywistości – propomuję by kolega jednak obejrzał film do końca : https://www.youtube.com/watch?v=HO8RgHOEneg

  No a wszystkim zależy z różnych powodów – rosjanom – bo dali totalnie ciała i popisali się kompletnym brakiem umiejętności kontrolerów, platfusom – bo to ich niedbalstwo w znacznej mierze się przyczyniło do wypadku, pisiorki – szczególnie pan z brodą lenina – zbjają na tej zawierusze kapitał… szczególnie im się to przyda bo muszę przygotować Polaków na perspektywę spłaty odszkodowań za bezspadkowe mienie żydowskie wysokości 2 budżetów kraju teoretycznego… – a i to tak nie jest ostatnie słowo

 5. SirNick 07.05.2019 18:56

  Stanlley – jakie otrzymasz dane takie otrzymasz wnioski :).

  Czy aby na pewno masz poprawne dane? – którą wersje raportu uznałeś za bezwzględnie wiarygodną? :))

  Po za tym chętnie zapoznam się ze źródłem, w którym opisane są problemy z lądowaniem JAK-40.

  Discovery – serio??? 🙂 – przecież to jest program pseudonaukowy, taka “bajka” dla dorosłych, bardziej szuka sensacji, niż przedstawia nudną do obrzydzenia w swojej rzetelności naukę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.