Komisja parlamentarna popiera usunięcie Rousseff

Opublikowano: 13.04.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 635

Nad głową państwa brazylijskiego zawisły czarne chmury. Tamtejszy komitet niższej izby parlamentu po całym dniu debaty poparł projekt odsunięcia od władzy prezydent Dilmy Rousseff. Wniosek zostanie złożony Izbie Deputowanych a następnie będzie rozpatrywany przez Senat.

W poniedziałek odbyło się głosowanie, które zakończyło się stosunkiem głosów 38 do 27. Zarówno brazylijscy politycy jak i społeczeństwo jest mocno podzielone – część wyraźnie popiera prezydent Rousseff, podczas gdy pozostali, oskarżając ją między innymi o korupcję, domagają się jej odejścia. Na ulicach tego państwa maszerują jej zwolennicy i przeciwnicy.

Można powiedzieć że pierwszy etap “ukarania” głowy państwa zakończył się powodzeniem, ale teraz wniosek o impeachment, jak to mówią polskie media, będzie rozpatrywany podczas pełnej sesji niższej izby parlamentu. Aby doszło do odsunięcia Rousseff z urzędu, projekt musi zdobyć poparcie 2/3 wszystkich głosów. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w niedzielę.

Ostatnim etapem będzie złożenie wniosku do Senatu a jeśli otrzyma odpowiednie poparcie, prezydent Brazylii zostanie zawieszona i natychmiast podjęte zostaną odpowiednie kroki. Mimo silnego sprzeciwu ze strony opozycji, Rousseff zapowiadała że nie dopuści do “zamachu stanu na demokrację”, ale jeśli żadne wnioski nie pomogą, jej przeciwnicy mogą zastosować drugą opcję, polegającą na użyciu siły.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: CNN.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.