Komisja Europejska zapowiada ofensywę LGBT

Opublikowano: 17.09.2020 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 606

Szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, skrytykowała między innymi uchwały polskich samorządów sprzeciwiających się promowaniu postulatów ruchu LGBT. Jednocześnie zapowiedziała ona, że Unia Europejska będzie działać na rzecz wzmocnienia praw mniejszości seksualnych. Jednym z elementów takiej polityki będzie zmuszenie państw członkowskich do uznania dzieci „wychowywanych” przez osoby tej samej płci.

Niemiecka polityk wygłosiła przemówienie o stanie UE. Choć państwa unijne zmagają się z gospodarczymi skutkami koronawirusa, dużo ważniejsza dla szefowej KE okazała się być kwestia praw, których domagają się dewianci seksualni. Zdaniem von der Leyen niedopuszczalne jest istnienie w Europie „stref wolnych od LGBT”. Mają one bowiem stać w sprzeczności z „wartościami humanistycznymi”.

W ten sposób szefowa brukselskiej biurokracji odniosła się do uchwał przyjmowanych przez polskie samorządy. Co więcej, von der Leyen zapowiedziała prawdziwą ofensywę ruchu LGBT. Chce ona bowiem zmusić unijne państwa członkowskie do uznania dzieci wychowywanych przez pary jednopłciowe. „Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju” – w ten sposób szefowa KE wytłumaczyła swoją doktrynę.

To nie jedyna zapowiedź ze strony von der Leyen. Twierdzi ona również, że kolejnym celem UE będzie „walka z rasizmem”. „Zaproponujemy rozszerzenie listy przestępstw w UE na wszystkie formy przestępstw z nienawiści i mowy nienawiści, czy to ze względu na rasę, religię, płeć czy seksualność, nienawiść to nienawiść i nikt nie powinien być zmuszony do jej zniesienia” – mówiła niemiecka polityk.

Na podstawie: Reuters.com, Onet.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.