Komisja dyscyplinarna za „Ucho prezesa”

Opublikowano: 06.04.2017 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 335

Nauczyciel wychowania fizycznego z Żagania został wezwany przed komisję dyscyplinarną, ponieważ udostępnił na Facebooku odcinek kabaretu „Ucho prezesa”.

Bartłomiej Woś na swoim prywatnym profilu na “Facebooku” miał udostępnić odcinek serialu kabaretowego krytykującego rząd oraz różne obrazki, w których brał w obronę Jurka Owsiaka i WOŚP. Starostwo miało naciskać na dyrekcję szkoły, w której pracuje jako wuefista, aby poniósł konsekwencje — najwyraźniej nie wolno mu mieć innych poglądów politycznych niż radni powiatowi.

Woś został oskarżony o mowę nienawiści wobec władzy i Kościoła katolickiego. Miał też uchylić godności zawodu nauczyciela. Na sesji rady powiatu z interpelacją w tej sprawie wystąpił radny Tomasz Kwarciński, który, tak jak wielu mieszkańców, wziął w obronę atakowanego nauczyciela. “Powziąłem informację, że dyrektor placówki oświatowej podległej powiatowi, zgłosił jednego z nauczycieli do Komisji Dyscyplinarnej przy Wojewodzie. Temat jest o tyle bulwersujący, że dyrektor zrobić to miał na podstawie wpisów na prywatnym profilu w portalu społecznościowym. W dodatku wśród treści, o które oskarżany jest nauczyciel znajduje się m.in. jeden z odcinków „Ucha Prezesa”, a także rysunki broniące Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z powyższym zadaję pytanie: co dzieje się w naszym powiecie? Czy naprawdę zabrnęliśmy już w takie rejony absurdu, żeby zwalniać porządnych ludzi z pracy za „Ucho Prezesa”, serial satyryczny? Do czego to zmierza?!” — pytał podczas sesji Rady Powiatu.

Sam oskarżony potwierdza, że rzeczywiście został wezwany przez komisję dyscyplinarną. O sprawie opowiedział lokalnemu portalowi: “Otrzymałem już pismo z komisji. Moja sprawa ma się odbyć 20 kwietnia 2017 r. Wcześniej dyrektor poinformował mnie o zarzutach i powiedział, że musi zawiadomić komisję dyscyplinarną. Powodem miały być treści, które udostępniłem na “Facebooku”. Pokazał mi też pismo ze Starostwa Powiatowego i wydruki z mojego konta m.in. z serialem „Ucho Prezesa” i rysunkami satyrycznymi broniącymi Jurka Owsiaka. Kiedy jednak zawnioskowałem o kopię pism i wydruków, dyrektor odmówił tłumacząc, że nie są zaadresowane do mnie.”

Wosia broni też burmistrz Żagania Daniel Marchewka: “Nie mogę uwierzyć, że istnieją ludzie, którzy są w stanie się posunąć do tak podłych działań. Ktoś chce wyrządzić Panu Bartkowi wielką krzywdę. W moim przekonaniu nie było żadnych powodów, by zawiadamiać komisję dyscyplinarną. Sam również jako burmistrz jestem organem prowadzącym w odniesieniu do szkół miejskich i nigdy nie pozwoliłbym sobie na jakikolwiek wpływanie na dyrektora w sprawie postępowania dyscyplinarnego wobec podległego mu nauczyciela.”

Sprawą zainteresował się też Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Autorstwo: Antonina Świst
Źródło: pl.SputnikNews.com

UZUPEŁNIENIE WM

Możliwe, że nie chodzi o “Ucho Prezesa”, ale o komentarze krytykujące działania starosty. Takie, jak ten z 29 grudnia 2017 r.: “Jeżeli anonimy są podstawą do zwolnienia dyrektora placówki, to może czas zbierać anonimy i donosy na Starostę. Może to będzie w jakiś sposób pomocne w odwołaniu tego Pana, skoro Zarząd Powiatu tak bardzo opiera się na ich opinii. Zacznijmy zbierać anonimy i donosy na Starostę. Utwórzmy białą księgę Starostwa. Oj, będzie się działo.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o