Kolejny „transpłciowy” zawodnik w kobiecym MMA

Opublikowano: 13.09.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 978

Po raz drugi w historii amerykańskich zawodów mieszanych sportów walki (MMA) w kobiecej rywalizacji wziął udział mężczyzna po operacji zmiany płci. Osoba podająca się za Alanę McLaughlin pokonała więc Celine Provost. McLaughlin został dopuszczony do zawodów, bo specjalna komisja uznała poziom jego hormonów męskich za wystarczająco niski.

„Transpłciowy” zawodnik sztuk walki zadebiutował w piątek podczas gali MMA w Miami. 38-letni McLauglin swój pierwszy występ może zaliczyć do udanych, bo już w drugiej rundzie, dokładnie po 3 minutach i 32 sekundach, walki pokonał 35-letnią Provost. Jego wygrana była możliwa dzięki użyciu przez niego w parterze chwytu dławiącego.

W ten sposób osoba podająca się za McLaughlin stała się drugą „transpłciową kobietą”, która uczestniczyła w walce MMA. Szlak przed dziewięcioma laty przetarł Fallon Fox, do której to postaci w swojej wypowiedzi dla mediów nawiązała zresztą McLaughlin.

Dopuszczenie McLaughlin do zawodów przeznaczonych dla kobiet było możliwe dzięki decyzji Komisji Boksu Stanu Floryda. Uznała ona bowiem, że posiada on wystarczająco niski poziom męskich hormonów. Sam proces zmiany płci u tej osoby rozpoczął się w 2010 roku, gdy postanowiła ona zakończyć karierę żołnierza sił specjalnych Stanów Zjednoczonych.

Na podstawie: NYPost.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 1,13 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KubaD.
Użytkownik
KubaD.

No i super.
Kto mieczem walczy od miecza ginie.

Strangersama
Użytkownik
Strangersama

Może to początek drogi do likwidacji podziału na męską i żeńską rywalizację i wrzucą wszystkich na do jednego worka? W końcu równość zobowiązuje, nie?

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Uwagę należy zwrócić na kałuże krwi na koniec i jak od chłopa dostaje ciosy to odczowa aż widać a on od niej nie robi to na nim wrażenia. Wiec nie wiem czy to dobra decyzja była, pod względem show to napewno ale czy to uczciwe nie wydaje mi się.