Kolejny szach Kaczyńskiego

Opublikowano: 28.09.2020 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 629

Kiedy wybuchła afera wokół tzw. „piątki dla zwierząt”, niektórzy twierdzili, że zakazując hodowli futerkowców w Polsce Jarosław Kaczyński chciał odebrać finansowanie Konfederacji, bowiem lobby tej branży od dawna wspiera prawicę i prawdopodobnie zapewnia także spore wpływy. To jednak mogła być przypadkowa zbieżność faktów, które rykoszetem trafiły w sojusz narodowców z wolnościowcami. Za to teraz Konfederacji przyjdzie zmierzyć się z prawdziwą ofensywą struktur państwowych, gdzie głównym rozgrywającym ma być Państwowa Komisja Wyborcza, która oceni sprawozdanie roczne partii. Jak donosi tygodnik „Wprost” może to wiązać się z utratą całej subwencji (około 7 mln zł), gdyż Konfederacja bez stosownej umowy koalicyjnej korzystała z lokali partii Wolność oraz Ruch Narodowy. Ponadto w kampanii do Sejmu i Senatu kandydaci Konfederacji mieli posługiwać się materiałami wyborczymi przygotowanymi jeszcze na potrzeby wyborów do Europarlamentu, co również jest sprzeczne z polskim prawem. Na koniec tygodnik wskazuje jeszcze zapis o dozwolonym przyjęciu korzyści materialnych, których wartość nie może przekroczyć 1% kosztów kampanii, a za takowe uznane mogą być wszystkie wpisy w mediach społecznościowych nawołujące do poparcia konkretnych kandydatów, wpłacania pieniędzy na rzecz komitetu oraz własnoręcznej zbiórki podpisów poparcia. I tylko ten punkt, choć brzmi absurdalnie, może przyczynić się do odebrania funduszy najbardziej prawicowemu ugrupowaniu na polskiej scenie politycznej.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o