Kolejny SKOK ogłoszony bankrutem

Opublikowano: 04.02.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 784

“Aktywa Wielkopolskiej SKOK nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań” – orzekła Komisja Nadzoru Finansowego i zawiesiła działalność Kasy. A na dodatek wystąpiła do sądu z wnioskiem o ogłoszenie jej upadłości. Problem z odzyskaniem pieniędzy może mieć 90 tys. osób.

Jeszcze w listopadzie Kasa Krajowa SKOK odmówiła udzielenia wielkopolskiej „córce” pomocy. KNF wszczęła wówczas postępowanie administracyjne szukając możliwości przejęcia SKOK-u przez inną spółdzielczą kasę lub kogoś, kto ją uratuje, wspierając finansowo.

Nic z tego nie wyszło, więc w styczniu KNF stwierdziła, że żadna spółdzielcza kasa nie posiada zdolności do przejęcia SKOK. Nie znaleziono też banków chętnych do jej ratowania.

“Wyczerpane zostały zatem możliwe do zastosowania przez KNF formy restrukturyzacji Wielkopolskiej SKOK” – napisała w oświadczeniu Komisja. “W związku z głęboką niewypłacalnością […] i brakiem zgody banków na przejęcie wielkopolskiej SKOK, jedynym rozwiązaniem wynikającym z przepisów prawa jest zawieszenie działalności tej kasy i wystąpienie z wnioskiem o ogłoszenie upadłości.”

Po tej decyzji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego ma 7 dni na wypłacanie środków zbankrutowanej SKOK. Gwarantowane są depozyty równowartości 100 tys. euro.

Dotąd KNF wprowadziła zarząd komisaryczny w 19 flagowych przedsięwzięciach finansowych PiS. W sześciu SKOK-ach zarząd taki wciąż działa, w siedmiu kasach ogłoszono upadłość, a sześć zostało przejętych przez banki. We wszystkich przypadkach na wypłatę środków zmarnotrawionych przez zarządy SKOK-ów zapłacili klienci innych banków. Czyli wszyscy obywatele. Na BFG składają się bowiem wszystkie instytucje bankowe, oczywiście kosztem klientów.

Autorstwo: TJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Fenix 04.02.2017 10:41

  To tak jak rząd chce sprawować władzę nad obywatelami , a oddaje władzę banksterce światowej , finansowego globalnego nierządu !
  Pieniądze nie mają narodowości , tym nie można rządzić ? Za wysokie progi do zauważenia dziejącego się zła na świecie? . TFU! Nieporadni do naprawy, a może w to im graj?
  Banksterzy mówią, dajemy wam spokój, wy nam wolną rękę grając w jednej drużynie , przegrywają Narody !

 2. ZIWK 04.02.2017 11:40

  Wina tuSSku i peło…
  Bo zmusili SKOK-i do wejścia pod nadzór Komisji Nadzoru Bankowego oraz do wprowadzenia bankowych standardów księgowości, określania zdolności kredytowej, zabezpieczenia wkładów ludzi, ubezpieczeń, nadzoru nad przepływani, prania brudnych pieniędzy itd…

  Wcześniej (2006-2007) dzięki boCHaterskiej walce ministra “Zero” – Ziobry SKOK-i i inne para-banki (z AmberGold na czele) nie podlegały tym głupim restrykcjom. Dzięki temu mogły udzielać właściwym ludziom pożyczek “na gębę”, nie wymagać od właściwych ludzi spłaty kredytów itd… Zyski przekazywać właściwej partii, zaskarbiać sobie przyjaźń właściwych ludzi i podejmować podobne działania biznesowe nie wiedzieć czemu zwane nieładnie korupcją.
  Aby bilans pieniędzy na pierwszy rzut oka się zgadzał SKOK-i kupowały papiery wartościowe jakiegoś nieznanego bliżej funduszu z Luksemburga… utworzonego przez SKOK-i. Wydały na to za zgodą Krajowej Rady SKOK-ów i jej szefa tow. senatora PiS Biernackiego kilka (2-5) miliardów złotych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.