Kolejny rok z większą liczbą imigrantów

Opublikowano: 12.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 743

Gospodarcze skutki koronawirusa nie są odczuwane przez imigrantów przyjeżdżających do Polski. W ubiegłym roku liczba obcokrajowców ubezpieczonych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych po raz kolejny się zwiększyła. Ogółem składki odprowadzało o 11 procent więcej imigrantów niż miało to miejsce rok wcześniej.

ZUS odnotował, że w ubezpieczeniach emerytalnym i rentowym zarejestrowanych na koniec ubiegłego roku było ponad 725 tys. cudzoziemców. Rok wcześniej liczba ta wynosiła 651 tys., a więc mamy do czynienia z blisko 11 proc. wzrostem. Tym samym dynamika stałego wzrostu nie zahamowała, chociaż mieliśmy do czynienia z lockdownami spowodowanymi COVID-19.

Wciąż największą grupą cudzoziemców przebywających w Polsce są oczywiście Ukraińcy. Pod koniec grudnia było ich bowiem dokładnie 532 tys. Spośród nich 431 tys. to osoby zatrudnione na etat, natomiast 21 tys. prowadzi działalność gospodarczą.

W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” na rzekome braki kadrowe wśród polskich przedsiębiorców narzeka Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium. Jego zdaniem polskie firmy mają wciąż problem ze znalezieniem „wykwalifikowanych pracowników przemysłowych”. Takie braki ma zgłaszać blisko 30 proc. przedstawicieli biznesu, biorących udział w różnego rodzaju sondażach.

Na podstawie: Bankier.pl, Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o