Kolejny Marsz Wolności w Barrie

Opublikowano: 04.05.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 664

W sobotę w Barrie w Kanadzie odbył się Marsz Wolności, w którym uczestniczyło około 200 osób bez masek. Protestujący przeciwko ograniczeniom związanym z COVID-19 przeszli od Meridian Place do Centennial Park.

Na filmie niżej, kanadyjska policja z Toronto zakazuje gry w koszykówkę.

Demonstranci domagający się wolności twierdzili, że rząd łamie ich konstytucyjne prawa. Niektórzy dodawali przy tym, że pandemia to oszustwo.

Przez większość czasu protest przebiegał spokojnie, a organizator Tyler Nicholson przemawiał przez megafon. Piosenkarka Crysta Perpeto poprowadziła śpiew hymnu Kanady.

Policja pilnowała akcji poruszając się w pewnej odległości za protestującymi. Aresztowała jednego mężczyznę, który wyzywał demonstrantów i krzyczał, że powinni wrócić na Meridian Place i przewrócić ustawione tam ogrodzenie.

Był to kolejny protest zorganizowany w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w centrum Barrie. We wcześniejszym, który odbył się 24 kwietnia, uczestniczyło około 300 osób. Około 10–15 osobom policja postawiła zarzuty dotyczące łamania Reopening Ontario Act.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o