Kolejny marsz przeciw Brexitowi

Opublikowano: 03.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 409

Kolejna masowa manifestacja przeszła przez Londyn w marszu protestu przeciwko Brexitowi. Ostatnie sondaże wskazują, że ponad jedna trzecia mieszkańców Wielkiej Brytanii wciąż nie może uwierzyć w to, że ich kraj naprawdę opuszcza Unię Europejską.

Marsz dla Europy przemaszerował przed budynek brytyjskiego parlamentu, gdzie przemawiali deputowany Partii Pracy David Lammy, lewicowy aktywista i komentator Owen Jones oraz muzyk Bob Geldof. Manifestujący mają nadzieję, że ich działania skłonią rząd do wstrzymania procesu wychodzenia z UE. Krytykowali ksenofobię, nacjonalizm, partię UKIP. W rozmowie z dziennikarzami BBC przekonywali, że opuszczenie UE przez Wielką Brytanię doprowadzi ich kraj do gospodarczej katastrofy. Mówcy namawiali uczestników marszu, by organizowali kolejne wydarzenia pod hasłem “Bremain”, tłumaczyli swoim sąsiadom i współpracownikom skutki Brexitu. W manifestacji prawdopodobnie wzięło udział kilka tysięcy osób w każdym wieku – niektórzy przychodzili całymi rodzinami.

Zwolennicy Brexitu odpowiadali na Marsz dla Europy głównie w internecie. “Pragnę wam uprzejmie przypomnieć, drodzy przyjaciele głosujący “Remain”, że więcej ludzi zagłosowało za wyjściem z UE niż za czymkolwiek innym” – napisał na “Twitterze” konserwatywny deputowany Daniel Hannan. Wskazywano, że opcję “Leave” poparło 17 mln wyborców. Padał również zarzut, że zwolennicy przegranej opcji po prostu nie mogą się pogodzić z porażką i dlatego przedstawiają oponentów jako osoby mało rozgarnięte, które uwierzyły w demagogiczne hasła.

Tymczasem z najnowszego sondażu BBC Newsnight wynika, że 22 proc. Brytyjczyków nie wie, czy Brexit naprawdę będzie miał miejsce, a 16 proc. jest przekonana, że mimo wyniku referendum ich kraj pozostanie we wspólnocie. Większość stwierdziła również, że gdyby w sprawie członkostwa przeprowadzono drugie referendum, głosowaliby tak samo – zdanie zmieniło tylko 5 proc. zwolenników “Leave” i 2 proc. “Remain”. 38 proc. jest zdania, że ograniczenie emigracji na Wyspy jest rozwiązaniem na tyle pozytywnym, że w zupełności rekompensuje ewentualną utratę dostępu do wspólnego europejskiego rynku.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. argos1 03.07.2016 09:58

  Tytuł artykułu powinien w takim razie brzmieć:
  “Kolejny marsz przeciw Demokracji”.

  I tyle w temacie.

  P.S.
  Lewak – George Soros też nie jest zadowolony z takiego wyniku demokracji, on wolałby “demokrację” tą jedynie słuszną, czyli taką po jego myśli:
  “George Soros w PE: Brexit to większe nieszczęście niż migracja”
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KZHbA8mn2XY

 2. hashi 03.07.2016 11:14

  Soros popierał Brexit i zarobił na nim grube miliardy, hordy islamczyków też dzięki niemu wpłynęły do Europy. Ordo Ab Chao. A to co mówi w publicznym wywiadzie z kartki to ustawka że niby nikt nie przewidział i ubolewa nad strat, żałosne.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.