Kolejny kraj wycofał uznanie niepodległości Kosowa

Opublikowano: 23.11.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1539

Nauru to kolejny kraj, który wycofał się z uznania niepodległości Kosowa – poinformował w piątek szef MSZ Serbii Ivica Dačić. To już 17 państwo, które zmieniło swoją decyzję w tej sprawie.

Dačić podkreślił, że to już 17 państwo, które zmieniło swoją decyzję w sprawie niepodległości Kosowa. Szef serbskiej dyplomacji w komentarzu dla Sputnika powiedział, że spodziewa się rewizji tej kwestii także przez inne państwa.

Spośród 193 suwerennych państw, będących członkami ONZ, 93 uznaje niepodległość Kosowa, 95 sprzeciwia się temu, a pięć wstrzymuje się od głosu.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni to już drugie państwo, które wycofało się z uznania Kosowa. 11 listopada analogiczną decyzję podjęła Ghana.

Nauru to najmniejsza republika na świecie. Znajduje się w zachodniej części Oceanu Spokojnego, jej powierzchnia wynosi 21,3 km. kw. Pod wpływem Australii Nauru jako jedne z pierwszych państw uznało Kosowo w kwietniu 2008 roku, po dwóch miesiącach od ogłoszenia niepodległość przez Prisztinę.

Kosowsko-albańskie struktury w Prisztinie ogłosiły niezależność od Serbii 17 lutego 2008 roku. Od samego początku tego kraju nie uznają m.in. Serbia, Rosja, Chiny, Izrael, Iran, Hiszpania, Grecja.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o