Kolejny chiński sukces

Opublikowano: 12.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 288

W ciągu ostatnich sześciu lat z ubóstwa wyszło 82,39 mln mieszkańców chińskich wiosek, o czym informuje strona „Huangchuan” (“Хуаньцюван”) powołując się na raport Państwowego Urzędu Statystycznego Chin.

Od czasu przeprowadzenia XVIII Narodowego Zjazdu KPCH, liczba biednych mieszkańców wsi w Chinach gwałtownie spadła. W ciągu ostatnich sześciu lat ich liczba spadła o 82,39 mln osób, czyli średnio rocznie wychodziło z ubóstwa 13,73 mln Chińczyków.

W raporcie Państwowego Urzędu statystycznego Chin podkreśla się, że dochody mieszkańców wsi w biednych rejonach kraju szybko wzrastały i w tym samym czasie znacznie wzrósł także poziom konsumpcji. W 2018 roku dochód na mieszkańca w biednych rejonach Chin osiągnął 10,371 tys. juanów, czyli 0,99 raza powyżej dochodu w 2012 roku. Co roku liczba ta rośnie o 10,0%, z uwzględnieniem inflacji.

Ponadto, działania Chin na rzecz wyeliminowania ubóstwa przyspieszyły proces redukcji ubóstwa na świecie, wnosząc wybitny wkład. Chiny stały się pierwszym z rozwijających się krajów, które osiągnęły cel redukcji ubóstwa – jeden z milenijnych celów rozwoju ONZ.

Tłumaczenie: bezmetki
Źródło oryginalne: Russian.People.com.cn
Źródło polskie: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o