Kolejnej amerykańskiej firmie grozi spora grzywna

Opublikowano: 20.07.2017 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 653

Qualcomm przegrał apelację złożoną przed sądem UE. Koncernowi grozi teraz grzywna w wysokości 580 000 euro dziennie za niedostarczenie europejskim urzędom antymonopolowym wymaganych przez nie informacji.

Amerykańska firma została oskarżona przez Komisję Europejską, że wykorzystała niezgodne z prawem metody by doprowadzić do przymusowego wykupu akcji brytyjskiej firmy Icera, produkującej oprogramowanie dla telefonów. W ubiegłym miesiącu Qualcomm poprosił sąd o wydanie nakazu wstrzymania wykonania kary. Prezes sądu, Marc Jaeger, właśnie odmówił prośbie.

To nie jedyne kłopoty, jakie ma Qualcomm na terenie UE. Firma jest też oskarżona o to, że od roku 2011 płaciła swoim największym klientom za to, że w swoich produktach używali wyłącznie chipsetów Qualcommu. Jeśli firma zostanie uznana za winną, grozi jej grzywna w wysokości do 10% globalnych dochodów.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: CDRinfo
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.