Kolejne zwłoki i zaginione dziecko

Opublikowano: 08.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1307

We wtorek w leśnym obszarze przy granicy polsko-białoruskiej w gminie Narewka znaleziono ciało mężczyzny, przekazała policja województwa podlaskiego. Przy zwłokach znajdował się plecak i nigeryjski paszport. Rzecznik policji Tomasz Krupa podkreślił jednak, że nie wiadomo, czy znaleziona osoba to właśnie Nigeryjczyk, którego paszport znaleziono. Zwłoki migranta trafiły do zakładu medycyny sądowej. Wcześniej Grupa Granica powiadomiła również, że w okolicach wsi Dubnica Kurpiowska Dworu zaginęła 4-letnia dziewczynka.

Jak informuje „Onet”, rodzice ostatni raz widzieli córkę Elieen po polskiej stronie granicy, w powiecie sokólskim, zanim z Polski zostali zawróceni na Białoruś. Tłumaczyli, że gdy zostali zatrzymani przez polską Straż Graniczną, dziewczynka była z inną osobą, która pomagała im nieść dziecko i nie została złapana przez funkcjonariuszy. Wiadomo, że miała na sobie czerwoną kurtkę i ciemne buty. 4-latki bezskutecznie szukało kilkunastu żołnierzy i strażników, a w nocy do poszukiwań użyto drona z kamerą termowizyjną. Jak podają prognozy, w nocy temperatura na Podlasiu spadnie do -15 stopni. „Eileen nie ma szans na przeżycie w lesie. Na miejscu powinny pracować zespoły poszukiwawczo-ratunkowe i przeczesywać okoliczne tereny, dopóki nie znajdą dziewczynki” – dodano.

„Minionej doby funkcjonariusze SG nie zatrzymali żadnych rodzin z dziećmi. Wśród osób, które próbowały przekroczyć granicę nie było dzieci. Dziś po informacji przekazanej przez aktywistów do biura RPO, przez kilka godzin przeszukiwano teren z lądu i z powierza” – poinformowała Straż Graniczna.

Do sytuacji odniósł się rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. „Kolejna nieprawdziwa historia, która bez żadnej weryfikacji stała się bazą histerii medialnej. Tym razem aktywiści nagłośnili plotkę o rzekomo zagubionym dziecku. Za dowód posłużyło… zdjęcie dziecięcego buta, które cudzoziemcy pokazali aktywistom” – napisał na „Twitterze”.

Rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska poinformowała we wtorek, że ostatniej doby odnotowano 112 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Od początku roku takich prób było około 38 tysięcy.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.