Kolejne protesty „żółtych kamizelek” we Francji

Opublikowano: 03.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Co najmniej ponad 5 tysięcy osób uczestniczyło w protestach ruchu „żółtych kamizelek” w całej Francji. W Paryżu na ulice wyszło około 1,3 tys. demonstrantów – poinformowała telewizja BFMTV, powołując się na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Wcześniej pojawiła się wiadomość, że podczas kolejnych sobotnich protestów w Paryżu zatrzymano 9 osób. Według stanu na godzinę 14:00 czasu lokalnego, w całym kraju w protestach „żółtych kamizelek” uczestniczyło około 5600 osób, w tym 1320 w Paryżu. Liczba ta na pewno wzrosła w późniejszych godzinach. W ubiegłym tygodniu na ulice wyszło 11 600 osób, w we francuskiej stolicy — 4 tys.

Protesty „żółtych kamizelek” we Francji rozpoczęły się 17 listopada 2018 roku od żądania, aby nie podnoszono cen paliwa. Niezadowoleni z polityki społecznej francuskich władz uczestnicy ruchu nadal wychodzą na ulice w całym kraju, pomimo środków wprowadzonych przez władze, które miały załagodzić sytuację. Często podczas protestów dochodzi do zamieszek i starć demonstrantów z policją. Według sondażu ponad połowa Francuzów opowiada się za zaprzestaniem wystąpień „żółtych kamizelek”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Czyżby zmęczenie materiału? A było tak pięknie. Makaron wygrał?