Kolejne protesty w stanie Guerrero

Opublikowano: 10.12.2014 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 361

Setki nauczycieli oraz aktywistów z organizacji pozarządowych symbolicznie zablokowały 8 grudnia budynek Państwowego Instytutu Wyborczego w Chilpancingo w stanie Guerrero. Miało to związek z zaginięciem 43 uczniów kolegium nauczycielskiego w Ayotzinapie po manifestacji 26 września.

Demonstranci przysłonili fasadę budynku w Chilpancingo transparentem z napisem „Ayotzinapa jest wciąż aktualna” i symbolicznie przejęli budynek, zawieszając kłódkę na głównym wejściu do Instytutu. Podkreślili również, że nie dopuszczą do lokalnych wyborów w stanie Guerrero, które są zaplanowane na 7 czerwca 2015 roku.

W najbliższym roku w Meksyku odbędą się wybory samorządowe, w których zostaną wybrane rządy jednej trzeciej stanów kraju, 500 posłów federalnych oraz ponad 1500 stanowisk w lokalnych instytucjach rządowych.

Stan Guerrero pogrążony jest w żałobie po informacji o zidentyfikowaniu ciała jednego z 43 zaginionych studentów z kolegium nauczycielskiego w Ayotzinapie. Prokuratura Generalna w miniony weekend potwierdziła, że znalezione na wysypisku śmieci w Coculi niedaleko Iguali zwęglone szczątki ludzki należą do jednego z poszukiwanych. Potwierdziły to badania DNA przeprowadzone przez austriackich specjalistów.

Autorstwo: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.