Kolejne próby przekroczenia granicy przez migrantów

Opublikowano: 31.12.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1325

Straż Graniczna poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że ostatniej doby 23 osoby próbowały nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski.

„Wczoraj tj. 30.12 granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 23 osoby” – czytamy w komunikacie SG na „Twitterze”. Funkcjonariusze przekazali także, że na odcinku ochranianym przez placówkę w Narewce i Białowieży strażnicy stwierdzili uszkodzenia concertiny.

Rzeczniczka prasowa SG por. Anna Michalska potwierdziła, że w rejonie Czeremchy do Polski przedostała się czternastoosobowa grupa obywateli Iraku. „Zostali odprowadzeni do linii granicy” – powiedziała por. Anna Michalska. Zaznaczyła, że odcinek strzeżony przez placówkę Straży Granicznej w Czeremsze jest ostatnio jednym z „najgorętszych”.

Od początku kryzysu migracyjnego na pograniczu polsko-białoruskim doszło do blisko 40 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy. Od początku grudnia zarejestrowano ponad 1300 prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., w sierpniu – 3,5 tys.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.