Kolejne linie lotnicze wprowadzają „neutralną wobec płci” politykę mundurową

Opublikowano: 01.02.2023 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1755

W szaleństwie likwidowania różnic pomiędzy płciami, promowania LGBT+ i przebudowy społeczeństw, największy udział biorą czołowe korporacje, które kierowane przez szefów podległych światowym siłom zła, ustanawiają nowe trendy.

Wśród największych korporacji dominującą rolę odgrywają firmy lotnicze, a ich wpływ i uległość uwidoczniła się podczas tzw. pandemii, gdy bez zastrzeżeń przyjęły one i bezwzględnie egzekwowały absurdalne przepisy sanitaryzmu.

Wiele dużych firm linii lotniczych wprowadziło już dewiacyjne zmiany, jak pisaliśmy na przykładzie amerykańskich linii United Airlines. Ale i inne firmy nie pozostają w tyle, a nawet próbują wybiec przed szereg obłąkańczego marszu. Jak pisze „News Max”, linie lotnicze JetBlue, Virgin Atlantic i Alaska Airlines, zaczęły wycofywać lub poważnie zmieniać swoje polityki dotyczące uniformów związanych z płcią.

W 2021 roku JetBlue stała się jedną z pierwszych amerykańskich linii lotniczych, która zaoferowała członkom załogi wybór elementów umundurowania, fryzur i kombinacji makijażu, co miało na celu odejście od wcześniejszej polityki firmy dotyczącej ubrań z podziałem na płeć. „Polityka JetBlue dotycząca uniformów, włosów i makijażu uwzględniająca płeć oferuje członkom załogi kombinacje elementów umundurowania, a nie przedmioty oparte na binarnych określeniach płci“ – powiedział sieci rzecznik JetBlue Derek Dombrowski. „Przyjmując spójny i integracyjny program, JetBlue zapewnia, że wszyscy członkowie załogi mogą czuć się reprezentowani“.

Virgin Atlantic wydał podobne ogłoszenie, po którym rok później nastąpiła kampania reklamowa, oferując pracownikom LGBTQ+ możliwość „wyboru czerwonego lub bordowego munduru, w zależności od tego, który najlepiej odzwierciedla ich samych”. Ograniczenia dotyczące widocznych tatuaży, makijażu, spodni i płaskich butów zostały również zniesione przez Virgin Atlantic.

Alaska Airlines również podkreśliły swoją „neutralną pod względem płci” politykę mundurową w 2022 roku, pisząc, że „lakier do paznokci, makijaż, dwa kolczyki na ucho i pojedynczy kolczyk w nosie to opcje ekspresji dostępne dla wszystkich pracowników”. „Zaktualizowaliśmy również nasze zasady wyglądu, zezwalając na tatuaże w większej liczbie miejsc, więcej opcji fryzur i dostosowujemy nazwy naszych zestawów mundurowych, aby skupić się na dopasowaniu identyfikacji płci”.

W przeciwieństwie do amerykańskich nowych wykolejonych „standardów”, linie lotnicze krajów arabskich podtrzymują dotychczasowe surowe wymagania. Np. linie lotnicze Emirates, ściśle określają wiek (minimum 21 lat), wagę, wzrost, odpowiedni zdrowy wskaźnik masy ciała (BMI), a nawet rozpiętość rąk (212 cm), z wyraźnym zakazem widocznych tatuaży; nie jest dozwolone nawet tymczasowe maskowanie tatuaży kosmetykami czy plastrami. W liniach Kuwait Airlines stewardessa musi mieć minimum 160 cm wzrostu (mężczyzna 167 cm), „wagę proporcjonalną do wzrostu”, również nie do pomyślenia są tatuaże i malowanie paznokci przez mężczyzn (tam nie ma podziału genderowego, lecz biologiczny). Linie Oman mają podobne wymagania (chociaż preferowani są mężczyźni, kobiety są wyjątkowo dopuszczane) i muszą wykazać się co najmniej 2-letnimi studiami wyższymi.

Tak więc, jeśli wybierzesz „przebudzone do walki z rasizmem i uprzedzeniami” linie amerykańskie lotnicze, spodziewaj się nie tylko zaszczepionych pracowników – ergo mogących rozprzestrzeniać genetyczne mutacje wirusów; pilotów, u których na wysokości 10 kilometrów może wystąpić zator, częsty objaw poszczepienny – ale kawę poda ci osobnik określający się jako niebinarny, z zarostem, długimi włosami albo z kucykiem, z tatuażami, makijażem, kolczykiem w nosie, pomalowanymi paznokciami, w spódniczce i w rajstopach.

Źródło: Bibula.com

16

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.