Kolejne kontrowersyjne nominacje Trumpa

Opublikowano: 01.12.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 736

Amerykański prezydent-elekt Donald Trump kontynuuje kompletowanie swojego zaplecza, które staje się coraz bardziej kontrowersyjne. Szefem resortu finansów ma być wieloletni pracownik banku Goldman Sachs i finansista z Wall Street, Steven Mnuchin, a rozdźwięk wewnątrz obozu Trumpa powoduje też prawdopodobna nominacja Mitta Romneya na funkcję sekretarza stanu.

Mnuchin pojawił się w otoczeniu Trumpa już w trakcie kampanii wyborczej, ponieważ był szefem finansowym sztabu miliardera. Prawdopodobny szef resortu finansów w administracji amerykańskiego prezydenta-elekta zaczynał swoją karierę zawodową w banku Goldman Sachs, gdzie pracował przez blisko 17 lat do 2002 r. Następnie na krótko znalazł się w fundacji George’a Sorosa, współpracując z nim także później, gdy stał się mocno związany z Wall Street. Mnuchin jako właściciel funduszu hedgingowego finansował kilka przebojów amerykańskiego kina. „New York Times” komentując kolejny kontrowersyjny wybór Trumpa przypomniał, że w jednym ze spotów wyborczych prezydent-elekt krytykował Goldman Sachs, oskarżając bank o okradanie amerykańskiej klasy robotniczej.

Duże kontrowersje wzbudza również Mitt Romney, który jest typowany na nowego sekretarza stanu w administracji Trumpa. Romney przed czterema laty przegrał wybory prezydenckie z Barackiem Obamą, natomiast w trakcie tegorocznej kampanii krytykował kandydaturę Trumpa. Wypomina mu to część otoczenia prezydenta-elekta, która uważa wręcz, iż nominacja Romneya na szefa amerykańskiej dyplomacji byłaby zdradą osób zaangażowanych w tegoroczną kampanię miliardera. Ich faworytem jest bowiem były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani. Trump i Romney odbyli już w tej sprawie oficjalne spotkanie, jednak nie podali szczegółów, choć Romney wyrażał zadowolenie z przebiegu rozmów.

W ubiegłym tygodniu media poinformowały, że kandydatem Trumpa na szefa służby CIA jest Mike Pompeo. Pompeo to znany krytyk polityki ustępstw wobec Iranu i zwolennik amerykańskiego interwencjonizmu na całym świecie.

Na podstawie: NYTtimes.com, Onet.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 01.12.2016 10:36

    sami psychopaci

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.