Kolejne kłopoty służby zdrowia

Opublikowano: 02.12.2012 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 369

Do licznej już grupy placówek służby zdrowia, które wstrzymują przyjmowanie pacjentów, w najbliższy poniedziałek, 3 grudnia 2012 r., dołączy Instytut Reumatologii z Warszawy – donosi portal RMF24.pl.

Władze szpitala poinformowały, że zapisy na leczenie w przyszłym roku zostaną zawieszone. Powodem, podobnie jak w przypadku Centrum Zdrowia Dziecka, Instytutu Matki i Dziecka oraz innych placówek, które nowych pacjentów przyjmują tylko w wypadkach zagrożenia życia, jest nieuregulowanie przez NFZ zwrotów za nadwykonania. Innymi słowy, Narodowy Fundusz Zdrowia nie chce płacić szpitalom za leczenie tych pacjentów, jacy nie zostali uwzględnieni w odgórnych limitach na dany rok.

Minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz, mówi: “Instytuty medyczne wymagają zmian w zarządzaniu. Prowadzimy działania naprawcze, by dostęp do świadczonych przez nie usług nie był zagrożony. Instytutami muszą zarządzać menedżerowie tak, by dostęp do świadczeń dla pacjentów był zagwarantowany przez cały rok. Konieczne jest odpowiednie planowanie, by działalność instytutów była płynna i całoroczna. Instytuty mają podpisane kontrakty z NFZ i muszą je wypełniać. Nie może być tak, że pod koniec roku ograniczane są przyjęcia pacjentów.”

Źródło: Władza Rad


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.