Kolejne dwie katastrofy chemiczne w USA

Opublikowano: 01.04.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2301

Po ostatniej awarii elektrowni atomowej w USA i wylaniu skażonej wody do rzeki, oraz wielu wcześniejszych katastrofach chemicznych, czarna seria domniemanych sabotaży twa dalej.

30 marca wykoleił się pociąg towarowy przewożący etanol, co spowodowało ewakuację mieszkańców małego miasteczka w pobliżu Minneapolis. Kolej Burlington Northern Santa Fe (BNSF) poinformowała, że 22 wagony wykoleiły się około godziny 1:00 czasu lokalnego w pobliżu Raymond w hrabstwie Kandiyohi. Niektóre z wykolejonych wagonów przewoziły syrop kukurydziany i płynny etanol, który się zapalił.

Przypomina to niedawną katastrofę pociągu we Wschodniej Palestynie, gdzie wykoleił się pociąg przewożący toksyczne środki chemiczne.

Tymczasem trzy duże barki po odłączeniu od holownika zostały zaklinowane na tamie i częściowo zanurzone na rzece Ohio w Louisville w stanie Kentucky. Jedna z barek przewozi 1400 ton metanolu. Służby ratownicze w Louisville Metropolitan poinformowały, że wypadek nawigacyjny miał miejsce we wtorek rano, kiedy trzy barki uwolniły się z holownika.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziło przy tej okazji, że metanol jest wysoce toksyczny zarówno dla ludzi, jak i dzikich zwierząt. Ta substancja chemiczna, sklasyfikowana w kategorii „toksycznych alkoholi”, jest powszechnie spotykana w płynach przeciw zamarzaniu, środkach do czyszczenia gaźników i płynach do spryskiwaczy.

Jest to już 15 poważna katastrofa chemiczna na przestrzeni dwóch miesięcy.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.