Kolejna szczepionka Gatesa okazuje się być porażką

Opublikowano: 29.05.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1441

Po odkryciu, że szczepionka Gatesa i Fauciego opracowywana w firmie Moderna spowodowała ciężkie choroby u prawie 20% osób, Bill Gates dostał druzgocące wieści na temat swojego kolejnego projektu w firmie COVAX. Szczepionka przeciw białkom typu Spike opracowywana przez Oxford Vaccine Group (OVG) była jeszcze bardziej zaawansowana niż szczepionka Moderny. W maju Melinda Gates przewidziała, że ​​będzie ona gotowa pod koniec roku. Urzędnicy z Oxfordu i Wielkiej Brytanii obiecali 30 milionów dawek do września.

24 kwietnia naukowcy z OVG ogłosili, że przeprowadzone małe badanie na makakach wykazało skuteczność szczepionki. OVG szybko zrekrutowało 510 zdrowych ochotników do badań na ludziach. Dane przed publikacją wydane 13 maja pokazują, że szczepionka jest mniej obiecująca niż sugerował zespół OVG.

Wszystkie zaszczepione makaki zachorowały po ekspozycji na COVID-19. Eleanor Riley z Uniwersytetu w Edynburgu powiedziała „Forbesowi”, że szczepionka zapewnia „niewystarczające” przeciwciała, aby zapobiec infekcji i rozprzestrzenianiu się wirusa. Zaszczepione małpy rozprzestrzeniają chorobę równie łatwo, jak nieszczepione.

Jednak firma OVG ma głębokie polityczne koneksje. Główny twórca Andrew Pollard żongluje skandalicznymi konfliktami, które pozwalają mu licencjonować, rejestrować i nakazywać testowanie własnych szczepionek. Pollard jest starszym doradcą brytyjskiego panelu MRHA, który udziela licencji na szczepionki, przewodniczy brytyjskiemu komitetowi JVCI, który udziela im mandatów i doradza Europejskiej Agencji Leków (EMA). Przyjmuje płatności od praktycznie wszystkich wielkich producentów szczepionek. W 2014 r. Pollard opracował znaną szczepionkę przeciw zapaleniu opon mózgowych GlaxoSmithKline, a następnie pomimo znaczących sygnałów o tym iż jest niebezpieczna zlecił by ją podawano dzieciom na chorobę Kawasaki i rzadkie zakażenia meningokoków typu B. Sama ulotka dołączona do opakowania stwierdza, że (na podstawie doniesień z badań klinicznych) Bexsero może powodować chorobę Kawasaki aż u jednego na 1000 dzieci.

Pollard wykorzystał swoje wpływy i zwodnicze praktyki podczas prób na małpach, aby przepchnąć szczepionkę na COVID do prób na ludziach. Unikał obojętnych testów placebo i ograniczał badania bezpieczeństwa do trzech tygodni, aby ukryć długotrwałe obrażenia.

„Forbes” poinformował 21 maja, że ​​amerykański Urząd ds. Zaawansowanych Badań i Rozwoju Biomedycznego (BARDA) przekazał Astra Zeneca jeden miliard dolarów we współpracy z Oksfordem za szybkie wdrożenie szczepionki we wrześniu.

W aktualizacji z 22 maja badacze z Oksfordu ujawnili, że „1000 szczepień zostało zakończonych” i że kolejne badanie obejmie „do 10 260 dorosłych i dzieci i będzie obejmować wiele instytucji partnerskich w całym kraju”.

Pollard brnie naprzód ze swoją nieskuteczną szczepionką. Jednak szczepionka, która ukrywa objawy i umożliwia rozprzestrzenianie choroby, jest gorsza niż brak szczepionki.

Na podstawie: OVG.ox.ac.uk, Edinburghlive.co.uk, Immunology.ox.ac.uk, Newstatesman.com, FDA.gov, ca.GSK.com
Źródło oryginalne: OrganicConsumers.org
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 4,64 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o