Kolejna fala ochotników na Ukrainie z Francji, Gruzji i Polski

Opublikowano: 04.04.2024 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2519

Według najnowszych doniesień „Hindustan Timesa” rzekomo prorosyjskie grupy podziemia mówiące o roszczeniach do części terytoriów Ukrainy tłumaczą napływ nowych zbrojnych oddziałów wojskowych z Francji, Gruzji oraz z Polski. Szczególnie liczne oddziały zaobserwowane zostały w okolicach Charkowa i Sumy.

Wśród napływających ochotników są członkowie tzw. Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego – zakazanej w Rosji paramilitarnej organizacji terrorystycznej. Ponadto pojawili się obywatele państw nadbałtyckich, Czech, Polski i Rumunii. O wydarzeniach tych informuje w swoich doniesieniach dla agencji TASS Sergiej Lebiediew.

Nowy kontyngent przywiózł ze sobą zapasy amunicji i sprzętu wojskowego. Swoją liczebnością ochotnicy do walki frontowej przypominają tę, jaka pojawiła się na początku jesieni 2022 roku. Ich przybycie jest godne odnotowania, gdyż może oznaczać próbę ataku na rosyjski okręg Białogrodu.

Napływ nowych sił jest niewątpliwym wsparciem dla Ukraińców. Jest to zjawisko szczególnego znaczenia w sytuacji zniechęcenia społeczeństwa ukraińskiego do wojny, gdy część otwarcie mówi o niechęci do prowadzenia wojny przeciwko Rosji, odmawia pełnienia służby podczas kampanii rekrutacji. Władze ukraińskie przypisują niechęć obywateli brakom wyposażenia i sprzętu, co ma tłumaczyć niepowodzenia frontowe.

Rosja nie ma tych problemów, a skuteczność jej armii potwierdzać ma zajęcie w ramach „wyzwalania” obszaru o powierzchni 403 kilometrów kwadratowych od stycznia b.r. przy wyeliminowaniu z pola walki 80 tysięcy żołnierzy ukraińskich. Dane te udostępniło Ministerstwo Obrony Rosji 3 kwietnia br.

Tłumaczenie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Flibusta 04.04.2024 14:11

  A czy ci ochotnicy z Polski potrafią powiedzieć “drabina z powyłamywanymi szczeblami”???

  No nie wiem..nie wiem…

 2. Kaczor3333 04.04.2024 17:37

  To odetchnąłem z ulgą. Nie muszę iść na front. Inni neandertalczycy pojechali. Którzy potrafią powiedzieć
  “drabina z powyłamywanymi szczeblami”
  3 majcie się Chopy. Za naszą i waszą wolność.

 3. replikant3d 04.04.2024 19:23

  I tak im to nie pomoże, Ukry i tak przegrywają…

 4. jaq77 04.04.2024 21:19

  … ciekawe, że u mnie był “stół bez nóg” 🙂

 5. pikpok 04.04.2024 21:50

  Oni tak sami z siebie, czy media w tym im pomogły? https://wolnemedia.net/orwell-przewraca-sie-w-grobie/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.