W Fukushimie wyciekło 120 ton skażonej wody

Opublikowano: 06.04.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 499

Operator japońskiej elektrowni atomowej Fukushima-1 poinformował o wycieku 120 ton skażonej wody. Radioaktywna ciecz była przechowywana w podziemnych magazynach na terytorium elektrowni. W nocy z czwartku na piątek firma podała do publicznej wiadomości informację o wycieku, nie podając jednak jego objętości. Firma Toden już zaczęła przepompowywać wodę do innego zbiornika, jednak prace mogą potrwać od 5 do 6 dni.

Firma-operator elektrowni atomowej Fukushima-1 Tokyo Electric Power Co TEPCO rozpoczęła odpompowywanie do innego zbiornika radioaktywnej wody ze składu, gdzie w piątek zarejestrowano wyciek – poinformowali przedstawiciele firmy. Wcześniej Toden poinformował, że poziom radiacji w miejscu wycieku wynosi 6000 bekereli. Firma nie podała ile właściwie wody wyciekło. Ponadto w miniony piątek w elektrowni atomowej ponownie doszło do uszkodzenia systemu chłodzenia w basenie ze zużytym paliwem jądrowym w 3 bloku energetycznym elektrowni.

W piątek w basenie ze zużytym paliwem jądrowym w trzecim bloku energetycznym uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima 1 w Japonii doszło także do wyłączenia prądu – poinformował operator elektrowni atomowej TEPCO. Według danych firmy zaopatrywanie w energię przerwano o 14:27 czasu miejscowego. W basenie ze zużytym paliwem jądrowym odnotowano wzrost temperatury do 15,1 stopnia (maksymalna dopuszczalna norma to 65 stopni). W TEPCO podkreślono, że sytuacja w elektrowni nadal jest stabilna. Pracownicy elektrowni liczą, że uda im się już dzisiaj ustalić przyczyny incydentu i usunąć jego skutki.

W ostatnich tygodniach usterki i awarie prześladują Fukushimę-1, w której dwa lata temu z powodu silnego trzęsienia ziemi i tsunami doszło do poważnej awarii.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.