Koleje Ukraińskie uruchomią połączenie Lwów-Kraków

Opublikowano: 29.11.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1329

Za rok ukraińskie koleje UkrZaliznicja planują uruchomienie szybkiego połączenia kolejowego pomiędzy Lwowem a Krakowem, Pragą i Wiedniem. Trasa Lwów-Kraków ma być pokonywana w trzy i pół godziny. Dla realizacji tego celu konieczne jest zbudowanie torów o europejskim rozstawie od Lwowa do granicy polsko-ukraińskiej.

O planach „UZ” poinformował we Lwowie prezes spółki, Jewhen Krawcow. „Za rok możemy zbudować trasę od stacji Skniliw do granicy. Stacja ta jest zlokalizowana we Lwowie, od dworca głównego dzieli ją 5,5 km, od lotniska międzynarodowego we Lwowie – 3 km, od dworca autobusowego – 1 km. Dzięki tej inwestycji za rok może funkcjonować połączenie do Krakowa, Pragi, Wiednia” – napisał Krawcow na „Facebooku”.

Z planami tymi łączy się także zamiar stworzenia połączenia ekspresowego do dworca kolejowego i lotniska. Ponadto, wykorzystanie stacji Skniliw pozwoliłoby na częściowe odciążenie dworca głównego we Lwowie. Wartość inwestycji jak na razie nie jest znana, choć prezes „UZ” zapewnił, że jest ona możliwa do zrealizowania.

Według służb prasowych „UkrZaliznicji”, dla realizacji projektu konieczne byłoby m.in. zbudowanie toru o zmiennym rozstawie 1435/1520mm na odcinku 69,8 km, dobudowanie odcinka o rozstawie 1435 mm (3,1 km), przeprowadzenie remontu 9,5km już istniejącego toru oraz modernizacja ośmiu stacji, a także systemu kierowania ruchem i zaopatrzenia w energię elektryczną.

Na podstawie: US.gov.ua, Facebook.com/Kravtsov.Evg
Zdjęcie: Facebook.com/Kravtsov.Evg
Źródło: PolUkr.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.