Kobiety w różnych częściach świata – 4

Opublikowano: 02.07.2019 | Kategorie: Prawo, Publicystyka, Seks, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 10

Kilka słów o Demokratycznej Republice Konga

Im dużej zbieram materiały na temat krajów, które omawiam, przeżywam tym większy szok. Nie wiem jak bardzo trzeba być okrutnym człowiekiem, żeby dopuszczać się tego typu tortur w stosunku do drugiej osoby. I niestety nie da się tego zanegować, choćby nie wiem jak bardzo się chciało. Materiały, do jakich udało mi się dotrzeć, pochodzą m.in. z 2007 roku. Ktoś mógłby mógł powiedzieć, że przecież to było dawno, ale miejmy na uwadze fakt, że niektóre ofiary tych zbrodni mogą nadal żyć i pamiętać o swojej krzywdzie. Udało mi się również dotrzeć do materiałów z 2018, z których wynika, że w poprzednim roku, sytuacja również pozostawiała wiele do życzenia.

Chciałabym się zająć horrorem, jaki rozgrywał się w Kivu- południowej prowincji państwa Konga. Na kobietach dokonywano tam licznych napadów seksualnych, w wyniku których często umierały, a martwe ofiary nie będą mówić o swojej krzywdzie. Za prawdziwą plagę można uznać rebeliantów z ugrupowania Demokratyczne Siły Wyzwolenia Rwandy. Palenie wiosek, mordowanie mężów na oczach żon, a następnie zmuszanie tych kobiet do aktów kanibalizmu. Tak, takie obrzydliwe zbrodnie jak widać można jeszcze spotkać. Trauma po czymś takim musi być koszmarna i myślę, że ciężko ją sobie w ogóle wyobrazić. Ktoś, kto popełnia takie zbrodnie musi być odczłowieczonym barbarzyńcą.

Kolejnym koszmarem jest używanie gwałtu jako narzędzia terroru. Napastnicy często okaleczają kobietom organy rodne na skutek czego, może dojść do śmierci. Za równie okrutną zbrodnie można uznać porywanie kobiet i zamienianie ich w niewolnice seksualne. Kobiety, które przeżyły ten koszmar, były po pewnym czasie zabijane, a te, które zostały zgwałcone na oczach mężów, zostają przez nich odtrącone, gdyż uważa się je za zhańbione. Pod groźba śmierci mężczyźni są zmuszani do gwałcenia własnych żon lub córek. Funkcjonariusze aparatu państwowego czyli policjanci lub żołnierze, również dopuszczają się napaści seksualnych. Kiedy władze w Kinszasie wysłały batalion do Południowego Kivu, żołnierze po drodze siali terror i łupili wioski, co spowodowało masową ucieczkę ludności.

Również setki żołnierzy stacjonujących w tym kraju pod flagami ONZ, zostało oskarżonych o seksualne wykorzystywanie kobiet. Także nieprzebrane zasoby naturalne są przekleństwem Konga. Przestępcy nielegalnie wydobywający złoto i diamenty, mają na sumieniu porwania mężczyzn i dzieci, które wykorzystywali do pracy, oraz kobiet, które wykorzystywali seksualnie. U tych, którym udało się uciec i trafiły pod opiekę lekarzy stwierdzono ciężkie urazy zagrażające życiu. Do tego wszystkiego trzeba wliczyć poważne choroby przenoszone droga płciową

Czasami emocje, które ciążą na matce przechodzą na dziecko, które przypomina im ich niedawny koszmar. Dlatego zdarzało się, że kobiety posuwały się do najgorszego, czyli uśmiercenia swojego własnego dziecka. Jest to przerażający skutek tego, co im zrobiono. To zjawisko nie występuje zawsze, co nie znaczy, że nie ma go w ogóle. Dla wielu z nich dziecko jest niewinne i nie ma nic wspólnego z tym co im się przytrafiło. Ciężko zrozumieć, dlaczego niektórzy są tak okrutni i odczłowieczeni i dlaczego takich zbrodni dokonuje się w XXI wieku. Jak widać, niestety, wszystko jest możliwe, nawet to najgorsze.

Autorstwo: Anna Teresa
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Dziwny artykuł. Urywa się w połowie zdania.

Fenix
Użytkownik
Fenix

Bestialstwo demona władzy.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ