„Kobiety mają pochwę”. Za te stwierdzenie grożą kary

Opublikowano: 16.05.2021 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2330

Jedna ze szkockich studentek została objęta postępowaniem dyscyplinarnym na uniwersytecie w Dundee. Podczas zajęć stwierdziła bowiem, że „kobiety mają pochwy” oraz „nie są tak silne jak mężczyźni”. W ten sposób kobieta naraziła się innym studiującym osobom, zarzucającym jej głoszenie obraźliwych i dyskryminujących komentarzy.

Lisa Keogh na co dzień studiuje prawo na Uniwersytecie Abertay w Dundee. W trakcie prowadzonych za pośrednictwem komunikatorów internetowych zajęć stwierdziła, że biologiczne fakty są nieubłagane. Kobiety rodzą się więc z żeńskimi organami płciowymi, a dodatkowo właśnie poprzez biologiczne uwarunkowania są fizycznie słabsze od mężczyzn.

Kolegom i koleżankom z roku nie spodobały się jednak te uwagi. Keogh została wpierw wyciszona przez wykładowcę, natomiast później zgłoszono ją do postępowania dyscyplinarnego. Studenci uznali bowiem, że jej komentarze są obraźliwe i mogą prowadzić do dyskryminacji. Ona sama twierdzi, iż chciała jedynie wziąć udział w dyskusji i wygłosić swoje poglądy.

W rozmowie z „Daily Mail” 29-letnia matka dwójki dzieci podkreśla, że przedstawiała jedynie biologiczne fakty i nie chciała propagować „transofobii”. Jest z tego powodu zdziwiona krytyką swojego postępowania, a także obawia się, iż będzie miała teraz trudności z uzyskaniem tytułu prawnika.

Incydent ze studentką prawa na uczelni w Dundee miał miejsce rok po tym, jak wykładowca ekonomii dr Eva Poen została skrytykowana za podobne wypowiedzi. Ekonomistka twierdziła w mediach społecznościowych, że „miesiączkują jedynie kobiety”, co sprowadziło na nią gniew ze strony środowisk LGBTQWERTY.

Na podstawie: Dailymail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. edek 16.05.2021 23:06

  A Curie-Skłodowska???

  Komuna zawróciła i teraz idzie od Zachodu…
  Zastanawiam się ile tym razem milionów istnień ludzkich zgładzi…

 2. Radek 17.05.2021 05:27

  Teraz ma lepszą technologię. Więc będzie tragiczniej.

 3. hanz3335 17.05.2021 05:38

  (Komentarz usunięty. Nadużywanie WIELKICH znaków. Przeczytaj regulamin. Admin WM)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.