„Kobiety mają pochwę”. Za te stwierdzenie grożą kary

Opublikowano: 16.05.2021 | Kategorie: Edukacja, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1457

Jedna ze szkockich studentek została objęta postępowaniem dyscyplinarnym na uniwersytecie w Dundee. Podczas zajęć stwierdziła bowiem, że „kobiety mają pochwy” oraz „nie są tak silne jak mężczyźni”. W ten sposób kobieta naraziła się innym studiującym osobom, zarzucającym jej głoszenie obraźliwych i dyskryminujących komentarzy.

Lisa Keogh na co dzień studiuje prawo na Uniwersytecie Abertay w Dundee. W trakcie prowadzonych za pośrednictwem komunikatorów internetowych zajęć stwierdziła, że biologiczne fakty są nieubłagane. Kobiety rodzą się więc z żeńskimi organami płciowymi, a dodatkowo właśnie poprzez biologiczne uwarunkowania są fizycznie słabsze od mężczyzn.

Kolegom i koleżankom z roku nie spodobały się jednak te uwagi. Keogh została wpierw wyciszona przez wykładowcę, natomiast później zgłoszono ją do postępowania dyscyplinarnego. Studenci uznali bowiem, że jej komentarze są obraźliwe i mogą prowadzić do dyskryminacji. Ona sama twierdzi, iż chciała jedynie wziąć udział w dyskusji i wygłosić swoje poglądy.

W rozmowie z „Daily Mail” 29-letnia matka dwójki dzieci podkreśla, że przedstawiała jedynie biologiczne fakty i nie chciała propagować „transofobii”. Jest z tego powodu zdziwiona krytyką swojego postępowania, a także obawia się, iż będzie miała teraz trudności z uzyskaniem tytułu prawnika.

Incydent ze studentką prawa na uczelni w Dundee miał miejsce rok po tym, jak wykładowca ekonomii dr Eva Poen została skrytykowana za podobne wypowiedzi. Ekonomistka twierdziła w mediach społecznościowych, że „miesiączkują jedynie kobiety”, co sprowadziło na nią gniew ze strony środowisk LGBTQWERTY.

Na podstawie: Dailymail.co.uk
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 14, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
edek
Użytkownik
edek

A Curie-Skłodowska???

Komuna zawróciła i teraz idzie od Zachodu…
Zastanawiam się ile tym razem milionów istnień ludzkich zgładzi…

Radek
Użytkownik
Radek

Teraz ma lepszą technologię. Więc będzie tragiczniej.

hanz3335
Użytkownik
hanz3335

(Komentarz usunięty. Nadużywanie WIELKICH znaków. Przeczytaj regulamin. Admin WM)

Zohan Dvir
Użytkownik
Zohan Dvir

Zawsze twierdziłem że te śmieszne ideologie produkowane są na uniwersytetach bądź wśród ludzi “bogatych” tyle lat pracuję na budowach dookoła świata i geja budowlańca nie spotkasz nie ma opcji, prakrycznie każdy ma żonę i dzieci a ci co nie mają to i tak łby im się okręcają kiedy jakaś laska się kręci koło budowy. Z kolei spośród znajomych z uniwersytetu to po prostu kiedyś przestałem liczyć ilu ich tam produkują bo w pewnym momencie złapałem się za głowę i sam zrezygnowałem ze studiów bo zaczęli mnie przekonywać że to jest lepsze i nowoczesne. Proszę się tylko przyjrzeć ich problemom które są ukrywane oraz niestabilności takich związków. Pupa jest od sr.nia a nie do bzykania!!

Zohan Dvir
Użytkownik
Zohan Dvir

Jeszcze dodam że ciepłego inwestora często można spotkać, lecz jak już wspomniałem to bogacz i człowiek po uniwerku