Kobieta w ciąży zaszła w druga ciążę i urodziła bliźniaki

Opublikowano: 06.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1557

W Wielkiej Brytanii doszło do niesamowitej anomalii medycznej. Mieszkająca w Anglii kobieta zaszła w ciążę będąc już w ciąży i ostatecznie urodziła bliźnięta, poczęte w odstępie zaledwie trzech tygodni.

Zwykle, gdy kobieta zajdzie w ciążę, jej organizm uruchamia kilka procesów biologicznych, aby zapobiec kolejnemu zajściu w ciąży, w tym uwolnienie hormonów zatrzymujących owulację. Ale w rzadkich przypadkach kobieta w ciąży może nadal owulować lub uwalniać komórkę jajową, a następnie to jajeczko może zostać zapłodnione.

Zjawisko to jest uważane za niezwykle rzadkie, ponieważ aby do niego doszło, muszą wystąpić trzy odrębne, niewiarygodne zdarzenia: owulacja, która jest zwykle zatrzymywana przez hormony ciążowe, zapłodnienie, które zwykle zatrzymuje się na początku ciąży, gdy pojawia się „czop śluzowy”, który przeszkadza w przechodzeniu plemników przez szyjkę macicy i implantacji zarodka, co wymaga wystarczającej ilości miejsca dla innego zarodka w macicy.

Warto zaznaczyć, że w przypadku innych zwierząt, takich jak ryby, zające i borsuki, zjawisko to jest szeroko rozpowszechnione.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.