Koalicjant Merkel chce „fortecy Europa”

Opublikowano: 01.11.2017 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 627

Markus Söder (CSU), minister finansów, rozwoju regionalnego i spraw wewnętrznych Bawarii, uważa, że Unia Europejska powinna zostać odgrodzona od reszty świata dla bezpieczeństwa jej mieszkańców oraz w celu zachowania kultury chrześcijańskiej.

Zdaniem polityka: „Wyznawane wartości, takie jak wolność, równość, braterstwo i rozwój praw człowieka, czynią Europę unikalną w świecie. Do tych wartości zaliczyć należy oczywiście również równe prawa kobiet i mężczyzn”.

Kanclerz Angela Merkel wzbudziła ogromne poruszenie, mówiąc w 2014 r., że Niemcy nie uznają „żadnych granic” w kwestii liczby uciekinierów z Syrii, którą są w stanie przyjąć. Należący do Unii Chrześcijańsko-Społecznej Söder nie zgadzał się wtedy z kanclerz twierdząc, że otwarte granice połączone z rozluźnioną na nich kontrolą stanowią niebezpieczeństwo dla Unii Europejskiej. Mówił, że „forteca Europa”, może być dobrym rozwiązaniem, ponieważ przy zachowaniu wolności komunikacyjnej „jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.”.

Polityk przypomniał również, że założeniem porozumienia Schengen „była dekonstrukcja wewnętrznych granic i umocnienie zewnętrznych”, dodając: „W sensie geograficznym to jest proste i według tego powinniśmy się orientować. Europa nie jest Północną Afryką ani Azją. Europa ma swoje ograniczenia i należy je respektować”

W 2015 r. ponad milion osób złożyło podanie o azyl w Niemczech, co podzieliło obywateli kraju na tych, którzy uważali, że jest on w stanie udźwignąć ciężar kryzysu migracyjnego i na tych, którzy są odmiennego zdania. Po fali protestów Merkel zmieniła strategię i doprowadziła do porozumienia z Turcją, którego celem miało być zatrzymanie migrantów u progu Europy i niedopuszczenie, żeby kontynuowali podróż w głąb kontynentu. Od tamtego czasu relacje między Niemcami a Turcją pogorszyły się tak znacznie, że Ankara oświadczyła, że nie jest już zainteresowana wejściem do Unii Europejskiej. Söder już wcześniej był zdania, że Unia powinna zaprzestać rozmów o przyjęciu Turcji do UE ponieważ kraj ten „z każdym dniem oddala się od Europy”.

Autorstwo: Borsuk
Na podstawie: Express.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Jedr02 01.11.2017 12:49

    “Wyznawane wartości, takie jak wolność, równość, braterstwo i rozwój praw człowieka, czynią Europę unikalną w świecie. Do tych wartości zaliczyć należy oczywiście również równe prawa kobiet i mężczyzn”

    Tyle że te wartości nie są tutaj wcale tak głęboko praktykowane. Wolność jest ograniczona na wiele sposobów – co można mówić, jak można się kształcić, jak się leczyć, jakie substancje psychoaktywne przyjmować itd. Równość i braterstwo? No raczej nie pomiędzy obywatelem starej unii a nowej, nie pomiędzy bogatym a biednym.

  2. Radek 02.11.2017 03:24

    „Wyznawane wartości, takie jak wolność, równość, braterstwo i rozwój praw człowieka, czynią Europę unikalną w świecie. Do tych wartości zaliczyć należy oczywiście również równe prawa kobiet i mężczyzn”

    Zmuszanie do równości, zmuszanie do wolności, braterstwo? Oj, słabo widzę. Rozwój praw człowieka? Rozwój ilości paragrafów w prawach człowieka. Równe prawa kobiet i mężczyzn, a czemu mają być równe? Czy równość sama w sobie jest jakimkolwiek atutem? Ja wolałbym, żeby ludzie o wyższym statusie społecznym mieli wyższe kary za te same przestępstwa i wykroczenia. Np, sędzia za kradzież telefonu tak z 10 lat więzienia, minister 20 lat itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.