Klimatolog żąda wdrożenia geoinżynierii

Opublikowano: 12.09.2012 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1400

Od przynajmniej dekady nad całym zachodnim światem, w tym i nad Polską realizowany jest potężny program geoinżynieryjny. Oficjalnie, choć nie usłyszymy o tym w TV, ma on na celu walkę z globalnym ociepleniem poprzez rozpylanie chemicznych, toksycznych aerozoli na niebie. Objawia się to niebem pokrytym symetrycznymi smugami chemicznymi, które z czasem kondensują się w chmury.

Ponieważ media i instytucje rządowe są coraz częściej naciskane przez opinię publiczną, żądającą odpowiedzi co do widocznych gołym okiem programów geoinżynieryjnych nad ich głowami, powoli temat ten trafia do głównych mediów.

W ostatnim artykule, który pojawił się w London Guardian zatytułowanym “Climate change expert calls for geoengineering, nuclear power ‘binge’ to avert global warming” Peter Wadhams, profesor fizyki oceanu na Uniwersytecie w Cambridge proponuje aby rozważyć wdrożenie takich programów, mimo iż są one obecne, jak pisaliśmy, przynajmniej od dekady. W artykule możemy przeczytać:

“Wiodący brytyjski naukowiec wezwał do przyspieszenia badań nad futurystyczną geoinżynierią i rozwojem elektrowni jądrowych na świecie, aby uniknąć niekontrolowanego globalnego ocieplenia. Peter Wadhams, profesor fizyki oceanu na Uniwersytecie w Cambridge, powiedział, że oba potencjalne rozwiązania niosą za sobą niebezpieczeństwa, ale jest to niezmiernie ważne ponieważ czas ucieka.

“To jest bardzo, bardzo przygnębiające, że politycy i opinia publiczna znieczulili się na zagrożenie zmianami klimatycznymi nawet bardziej niż 20 lat temu, kiedy Margaret Thatcher biła na alarm. Stężenie CO2 rośnie szybciej niż w tempie wykładniczym, a jednak politycy chcą jedynie podejmować najbardziej błahe działania, takie jak zakaz plastikowych torebek i budowa kilku farm wiatrowych,” powiedział.

Dalej możemy przeczytać: “Jestem bardzo podejrzliwy by wokorzystywać technologię do rozwiązywania problemów wynikających z działania technologii, zważywszy na to, że w przeszłości tak wiele rzeczy popsuliśmy, jednakże nie robiąc prawie nic przez dwie dekady musimy przyjąć bardziej desperackie środki takie jak rozważenie użycia technik geoinżynierii oraz wprowadzenie szerokiego programu nuklearnego.” Techniki geoinżynieryjne, takie jak wybielanie chmur poprzez dodanie elementów pary wodnej, lub dodanie aerozoli do górnej atmosfery były w pewnych kręgach wyśmiewane, jednocześnie mile widziane gdzie indziej. Wadhams proponuje wykorzystanie napędzanych torem reaktorów, obecnie testowanych w Indiach, które są uważane za bezpieczniejsze, ponieważ nie skutkują rozprzestrzenianiem plutonu nadającego się do produkcji broni, podają eksperci. Ponadto, w pewnych okolicznościach, odpady z reaktorów napędzanych torem są mniej niebezpieczne, pozostając radioaktywnymi przez setki, a nie tysiące lat.”

Można więc spodziewać się, iż obecnie tajny program geoinżynierii będzie przedstawiany społeczeństwu jako niezbędna alternatywa i ratunek dla umierającego od nadmiaru CO2 świata i że akurat był testowany i można go wdrożyć bez żadnych dodatkowych problemów. Należy jednocześnie zaznaczyć, iż program ten już teraz odpowiedzialny jest za zmiany klimatyczne (patrz susze na północnej półkuli), zaburzenia ekosystemów i masowe zmiany chorobowe u społeczności ludzkich poddanych działaniu toksycznych substancji zawartych w aerozolach.

Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. monsternik 12.09.2012 12:12

  Bzdury pseudo naukowiec

 2. monsternik 12.09.2012 12:14

  Jeszcze z 5 fukuszim na świecie i globalne ocieplenie nie będzie nam zagrażać bo ludzkość wymrze

 3. Nostradamus 12.09.2012 16:20

  Ludzie niech po prostu NIC NIE ROBIĄ, to najkorzystniej wpłynie na klimat Ziemi….

 4. XXIRapax 12.09.2012 17:08

  Wyobrażaliście sobie kiedyś Ziemię niezamieszkałą przez istoty (nie)myślące?
  Inaczej mówiąc – nas.
  Odkrywca z innej galaktyki uznałby, że odnalazł Eden:)

 5. taka tam 12.09.2012 23:19

  Na początek wystarczy
  – zaprzestać wycinkę lasów deszczowych w Ameryce południowej, które są nazywane “płucami Ziemi”
  – zaprzestać stosowania nawozów sztucznych do uprawy zbóż, warzyw i owoców
  – zainwestować pieniądze przeznaczone na zbrojenia wojenne w badania naukowe nad wydajniejszym oczyszczaniem ścieków, pozyskiwaniem czystych form energii ( siła wodospadów, wiatru, czy choćby wynalazki Tesli dotyczące darmowego prądu)

 6. belfanior 13.09.2012 07:14

  @taka tam
  Nikt na to nie pojdzie…niestety…
  Obejrzyj sobie ten film!
  Pozdro!
  http://www.youtube.com/watch?v=Tlb7b3-xzbw

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.