Klienci Starbucksa pójdą prosto do piekła!

Opublikowano: 07.05.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 570

Popularny w Indonezji muzułmański kaznodzieja Abdul Somad znalazł się w ogniu krytyki, kiedy ogłosił na “Twitterze”, że klienci Starbucksa pójdą do piekła.

W nagraniu na “You Tube” przez muzułmański kanał Fodamara, kaznodzieja twierdzi, że muzułmanie, którzy kupują w Starbucksie, zostaną strąceni do piekła, jako że kawiarnia popiera społeczności lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów (LGBT). Była to odpowiedź na pytanie zadane z publiczności, gdzie widz chciał się dowiedzieć czy muzułmanie mogą pić kawę z lokali, które wspierają prawa LGBT.

Somad odpowiedział: “Po śmierci […] aniołowie spytają społeczność LGBT: W jaki sposób wasza zbiorowość tak się rozrosła? [Społeczność LGBT] odpowie: Dzięki wpłatom [przekazanych nam]. A kto przekazał wam te wpłaty? Ci, którzy są w niebie. I Bóg wyrzuci z nieba i strąci do piekieł tych, którzy wpłacali pieniądze Starbucksowi” – podsumował kaznodzieja.

Chociaż nagranie opublikowano w październiku 2017 roku, rozprzestrzeniło się w internecie dopiero ostatnio, gdy kilku użytkowników “Twittera” udostępniło jego fragmenty w mediach społecznościowych krytykując kaznodzieję za śmieszność. Jedną z tych osób był muzułmański uczony, Akhmad Sahal, który stwierdził, że logika Somada jest sprzeczna wewnętrznie, bowiem kanał na portalu społecznościowym, którego używa kaznodzieja, również wspiera prawa LGBT.

“Facebook, Twitter, You Tube – wszystkie popierają prawa LGBT. Czy według jego logiki wszyscy użytkownicy tych portali nie powinni iść do piekła?” – pytał Sahal na swoim profilu na “Twitterze”. “Mój biedaku, jesteś teraz wolny od ogni piekielnych” – napisał kolejny użytkownik “Twittera”.

Jednak nie wszyscy uważają, że stwierdzenia Somada nie mają sensu. Jeden z użytkowników napisał: “Nie rozumiem o co ludzie się wściekają. Według mnie Somad po prostu napisał o tym, w co wierzy. Nie zgadzasz się z nim? To idź do Starbucksa i przestań oglądać jego nagrania. Nie utrudniaj sobie życia”.

Autorstwo: TiCa
Na podstawie: TheJakartaPost.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o