Klaus Schwab ogłasza projekt Wielkiej Narracji

Opublikowano: 19.11.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2708

Podczas szczytu w Dubaju założyciel Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab ogłosił nową globalistyczną inicjatywę zwaną Wielką Narracją.

„Jesteśmy tutaj, aby rozwinąć Wielką Narrację, historię przyszłości” – powiedział w czwartek Schwab, do którego dołączył minister spraw gabinetowych Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohammad Abdullah Al-Gergawi. „Aby kształtować przyszłość, najpierw trzeba ją sobie wyobrazić, trzeba ją zaprojektować, a potem ją zrealizować. Tutaj, myślę, że przez następne dwa dni przyjrzymy się, jak sobie wyobrażamy, jak projektujemy, jak realizujemy wielką narrację, jak definiujemy historię naszego przyszłego świata” – uważa.

Schwab obwiniał „egocentrycznych” ludzi i „złożoność świata” za to, że globaliści nie są w stanie całkowicie kontrolować ludzkiej przyszłości. „Ludzie stali się znacznie bardziej egocentryczni i do pewnego stopnia egoistyczni. W takiej sytuacji trudniej jest wypracować kompromis, bo kształtowanie przyszłości, projektowanie przyszłości zazwyczaj wymaga wspólnej woli ludzi” – powiedział słuchaczom. „Świat stał się tak złożony. Proste rozwiązania złożonych problemów już nie wystarczą. Dzisiaj nie ma już podziału na kwestie społeczne, polityczne, technologiczne, ekologiczne – to wszystko się przeplata” – dodał.

Opisując historię WEF, Scwhab stwierdził również, że „czwarta rewolucja przemysłowa” „przyniesie korzyści” dla ludzkości, odnosząc się do jego własnej inicjatywy Wielkiego Resetu, która ma na celu deindustrializację Zachodu w imię walki ze zmianami klimatycznymi. „Uznaliśmy, że to bardzo ważne, abyśmy naprawdę współpracowali na poziomie globalnym, aby upewnić się, że wykorzystamy potencjał czwartej rewolucji przemysłowej z korzyścią dla ludzkości, ponieważ technologia ma również pewne pułapki i może być wykorzystywana ze szkodą dla ludzkości” – powiedział. „Myślę, że to, co tutaj robimy, jest bardzo ważne, ponieważ można współpracować, jeśli określi się wspólne interesy, i jeśli pokażemy wszystkim politykom, że na końcu czasami krótkoterminowe kompromisy są w dłuższej perspektywie zyskowne dla każdej zaangażowanej strony”.

„Spotkanie Wielkiej Narracji jest podporą inicjatywy Wielkiej Narracji, wspólnym wysiłkiem czołowych myślicieli świata w celu kształtowania długoterminowych perspektyw i współtworzenia narracji, które mogą pomóc w stworzeniu bardziej odpornej, integracyjnej i zrównoważonej wizji dla naszej zbiorowej przyszłości. Najlepsi myśliciele z różnych części świata i dyscyplin — w tym futuryści, naukowcy i filozofowie — wniosą nowe pomysły na przyszłość. Ich refleksje zostaną udostępnione w nadchodzącej książce The Great Narrative, która ma się ukazać w styczniu 2022 roku” – kontynuował.

Oczywiście wszelkie informacje, które sprzeciwiają się tak zwanej Wielkiej Narracji, będą traktowane jako dezinformacja i cenzurowane (lub traktowane jeszcze gorzej).

Całość tej akcji to jedynie kontynuacja programu Wielkiego Resetu i sygnał, że globaliści przenoszą wojnę informacyjną przeciwko ludzkości na wyższy poziom.

Autorstwo: Jamie White
Na podstawie: WEForum.org [1] [2]
Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.