Kłamstwo jako czynnik upośledzający

Opublikowano: 23.05.2015 | Kategorie: Publikacje WM, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 240

Wielu z nas kłamie na co dzień! Często jednak nie z powodu własnej chęci lecz z konieczności. Okazuje się, że umieszczanie kłamstwa w kanonie czynności zakazanych, co ma miejsce już od czasów starożytnych, nie jest przypadkowe!

Jak dowiedli naukowcy z Uniwersytetu w Padwie notoryczne kłamanie prowadzi do wielu niebezpiecznych zjawisk. Zjawiska te są zarówno natury medycznej jak i społecznej. Oto do czego doszli naukowcy.

Oto, jakie ich zdaniem, są skutki kłamstwa:

1. Zwolnienie lub zahamowanie procesu rozwoju intelektualnego w tym zahamowanie szerszych funkcji poznawczych.

2. Przypisywanie prostym dla unikających tej czynności zagadnieniom roli „odkrywczej”.

3. Powstawanie zwyrodnień w strukturze mózgu prowadzącym do zaburzeń charakteru a nawet ustrojowych.

4. Powstawanie nieprawidłowej tkanki społecznej w dłuższej perspektywie. Między innymi cechującej się tym że jednostki które są bezproduktywne i ograniczone intelektualnie przejmują rolę kierowniczą w społeczeństwie lokalnym.

5. Znaczne zwiększenie roli konsumpcjonizmu i nastawienia materialistycznego wśród badanych.

6. Powstawanie stanu napięcia lękowego.

7. Spłycenie emocjonalne.

8. Przyczynia się do znacznie zwiększonego ryzyka choroby nowotworowej.

9. Upośledza funkcjonowanie rodziny.

Ponadto osoby żyjące w środowisku notorycznie kłamiącym tracą około 1/3 czasu na rozmowy „o niczym” i omawianie rzeczy, które można bybyło omówić w moment.

Badania przeprowadzano na próbie kilkudziesięciu osób z którymi przeprowadzano wywiady, testy na inteligencję oraz badano ich tomografem komputerowym.

Autorstwo: suite
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
herstoryk
Gość
herstoryk

No to już wiadomo czemu politycy są tacy jacy są!

Auriel
Użytkownik
Auriel

Ciekawe. Ale może jakieś źródła, polskie lub zagraniczne?