Kłamaliśmy, oszukiwaliśmy i kradliśmy!

Opublikowano: 27.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 244

Były dyrektor CIA Mike Pompeo potwierdził to, o czym wszyscy dawno wiedzieli, ale czego nie mówiono: amerykańskie tajne służby dziesiątki lat pracowały nad usuwaniem demokratycznie wybranych rządów.

Takie wyznanie zostało złożone przez Pompeo, który aktualnie jest sekretarzem stanu, przed słuchaczami Uniwersytetu Texas 15-tego kwietnia 2019. Przyznał, że Agencja Wywiadowcza ćwiczy „kłamać, oszukiwać i kraść”. Spotkanie na uniwersytecie odbyło się w ramach konferencji „Dlaczego demokracja jest ważna”. Pompeo podkreślał na konferencji „siłę militarną” oraz, że stosunki międzynarodowe były wykorzystywane w poszukiwaniu nowych rynków dla kapitalistycznej eksploatacji.

Pompeo mówił: „Prawdą jest, że musimy konkurować w globalnej ekonomii. Amerykańskie firmy muszą mieć dostęp do rynków na całym świecie. Prezydent Trump jest zdeterminowany, aby otworzyć te rynki dla naszych produktów”.

Pompeo powiedział także, że USA posiada 1600 urzędników biznesowych na całym świecie, aby perswadowali rządom otwieranie rynku dla amerykańskich firm prywatnych.

CIA długo było oskarżane o wspieranie reżimowych zmian i obalanie demokratycznych rządów, które zagrażają amerykańskim profitom, częściowo w Ameryce Łacińskiej.

Najsłynniejszą aferą byli tzw. Chicago Boys zaangażowani w usunięcie chilijskiego przywódcy Salvatora Allende, który został zamordowany w 1973 roku.

Ostatnio odtajniono Operację Kondor, w której służby amerykańskie wspierały dyktatora z Afryki Południowej stosując tortury, zabijając i powodując zniknięcie opozycji rządowej w latach 1970.

Przez juntę wojskową było zamordowanych 60 000 ludzi w tajnych operacjach w Ameryce Łacińskiej. W samej Argentynie zginęło 30 tys. W latach 1976-1983. W różnych operacjach inwigilowano i uwięziono 400 000 ludzi. Jest już wiadomo, że amerykańskie siły wywiadowcze brały udział w trenowaniu cywilnego i wojskowego personelu, który brał udział w brutalnej opresji.

Pompeo powiedział jakie motto uczy się kadetów w West Poincie: „Nie będę kłamał, oszukiwał czy kradł lub tolerował kogoś kto to robi”. A dalej mówi „Byłem dyrektorem CIA. Kłamaliśmy, oszukiwaliśmy i kradliśmy.”

Źródło: Brytol.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o