Kissinger o zagrożeniu wojny między USA i Chinami

Opublikowano: 08.05.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1162

Henry Kissinger ostrzegł, że forsowanie konfliktu z Chinami grozi wyginięciem ludzkości. Przemawiając na forum Sedona w McCain Institute 30 kwietnia, powiedział: „Po raz pierwszy w historii ludzkość ma zdolność do samozniszczenia się w krótkim okresie czasu. Opracowaliśmy technologie wykraczające poza to, co ktokolwiek wyobrażał sobie 70 lat temu”. Kissinger powiedział, że to nie tylko kwestia jądrowa, jak to było wtedy, „ale także kwestia wysokich technologii łączonych ze sztuczną inteligencją, że jesteśmy teraz partnerem maszyn, a maszyny mogą podejmować własne decyzje”.

Kissinger zauważył również, że chociaż Związek Radziecki był główną potęgą jądrową, to nie był, tak jak dzisiejsze Chiny, potęgą technologiczną. „Dzisiejszy konflikt z tak zaawansowaną technologicznie potęgą miałby tak kolosalny impakt i znaczenie… To największy problem dla Ameryki; to największy problem dla świata. Ponieważ jeśli nie będziemy w stanie tego rozwiązać, to istnieje ryzyko, że na całym świecie rozwinie się rodzaj zimnej wojny pomiędzy Chinami a Stanami Zjednoczonymi”.

Chociaż Stany Zjednoczone muszą pozostać „wierne swoim zasadom”, powiedział Kissinger, to muszą prowadzić „ciągłe negocjacje z Chinami”, a także z Rosją. To był błąd, powiedział, „że nie prowadziliśmy poważnych negocjacji z Rosją od ponad dziesięciu lat”. Powiedział, że dyplomacja nie zawsze może rozwiązać problemy, ale jeśli się nie powiedzie, „musimy mieć pewność, że wypróbowaliśmy wszystkie opcje”.

Rosja ma potężne nuklearne zdolności wojskowe, powiedział, ale „nie miała możliwości rozwoju technologicznego, tak jak Chiny. Chiny są ogromną potęgą gospodarczą, a nie tylko znaczącą potęgą militarną”.

Źródło oryginalne: Larouchepub.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

USA nie dąży do wojny tylko zimnej wojny ktora ma zniszczyć gospodarczo Rosję i chiny. Temu strefa wpływów USA graniczy z Rosją i Chinami