Kim Dzong Un znajduje się w szpitalu w stanie krytycznym

Opublikowano: 22.04.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 763

Jak podaje amerykańska stacja CNN, przywódca Korei Północnej (KRLD) Kim Dzong Un znajduje się rzekomo w ciężkim stanie po przebyciu operacji serca.

CNN powołuje się na anonimowego przedstawiciela rządu USA. Trzeba jednak przyznać, że dotychczas wiadomości tej nie potwierdziły źródła w Seulu. Pojawiają się spekulacje, że stan zdrowia przywódcy Korei Północnej po operacji serca jest ciężki.

Tłumaczyłoby to jego dziwną wielodniową absencję na oficjalnych uroczystościach w tym min. na obchodach rocznicy śmierci swojego dziadka Kim Ir Sena, założyciela Korei Północnej. Ze względu na jego nieobecność od kilku dni sugerowano, że coś może być nie tak z Kim Dzong Unem.

To właśnie dociekania dziennikarzy z powodu jego absencji doprowadziły do powstania spekulacji, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un znajduje się w ciężkim stanie po przebytej operacji serca. Mowa jest nawet, że koreański przywódca nie przebudził się po zabiegu i stwierdzono u niego śmierć mózgu. Należy jednak zaznaczyć, że doniesieniom tym zaprzeczyły zarówno władze w Seulu oraz chiński wywiad a CNN słynie z publikowania fake newsów.

Jeśli jednak okaże się to prawdą, że 36 letni Kim Dzong Un umiera w szpitalu, oznacza to kolejny okres turbulencji dla półwyspu koreańskiego. Niektórzy już teraz zadają sobie pytanie, czy w razie śmierci Kima reżim upadnie. Na razie nie spekuluje się o ewentualnych następcach. Wygląda na to, że największą szansę na objęcie schedy po Kim Dzong Unie ma jego najmłodsza siostra, Kim Yo-Jong. Obecnie jest ona szefową Departamentu Propagandy i Agitacji Korei Północnej.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kaczor3333 22.04.2020 20:21

    Dobrze odżywiony na zdjęciu. Ciekawe. w Korei Północnej jeden na milion?

  2. SZS 22.04.2020 21:38

    Skoro takie informacje podaje CNN, to znaczy, że Kim jest lekko przeziębiony. O ile nie cieszy się dobrym zdrowiem….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.