Kim Dzong Un zakazuje kontroli urodzeń

Opublikowano: 19.10.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 478

Jak donosi koreański serwis RFA.org, na początku października dyktator wprowadził ustawę, która zakazuje całkowicie aborcji oraz antykoncepcji. Kim chce w ten sposób podnieść wskaźnik przyrostu naturalnego.

Koreańczycy prowadzą tzw. „dobrowolną politykę jednego dziecka” – z uwagi na biedę i nieproporcjonalnie wysokie koszty kształcenia, a także plagę napaści seksualnych na młode kobiety. Spirale wewnątrzmaciczne są wśród Koreanek najpowszechniejszą metodą antykoncepcji. Według Centralnej Agencji Wywiadowczej wskaźnik urodzeń sytuuje Koreę na 134. Miejscu spośród 224 krajów. Rodzi się 14 dzieci na 1000 obywateli. Przywódca Kim Dzong Un postanowił więc zwiększyć wskaźnik urodzeń.

Zakazał ginekologom przeprowadzania aborcji oraz przepisywania tabletek antykoncepcyjnych i wkładania kobietom spirali. Grozi im za to więzienie lub horrendalne grzywny. Zabroniono wszelkich procedur mających związek z regulacją płodności – nawet zabiegów przeprowadzanych w szpitalach.

Kim nazwał nową politykę „kroplą w morzu potrzeb”. Teraz rząd myśli o tym, jak rozwiązać problem aborcji, które przeniosą się do prywatnych domów lekarzy.

Autorstwo: WK
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. niewolnik 19.10.2015 10:16

    Czyli idzie w tym samym kierunku co Polska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.