Kim Dzong Un z wizytą w Chinach

Opublikowano: 28.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 461

Lider północnej Korei Kim Dzong Un i jego chiński odpowiednik Xi Jingping przeprowadzili we wtorek rozmowy w Pekinie – potwierdziła chińska agencja Xinjua. Była to pierwsza zagraniczna wizyta Kim Jong-una od czasu objęcia urzędu. Towarzyszyła mu w podróży żona. Zarówno media chińskie i jaki północno-koreańskie potwierdziły że Kim odbywa państwową wizytę w Chinach, gdzie przybył na zaproszenie chińskiego prezydenta Xi na 4 dni.

Wizyta ma miejsce przed oczekiwanym z niecierpliwością spotkaniem Kima z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem, które ma się odbyć pod koniec maja. Dokładna data nie została jeszcze ustalona.

Jednym z głównych tematów spornych jest denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego. Po rozmowach z Xi, Kim dał do zrozumienia że jego kraj może być gotowy do kompromisu. “Jesteśmy gotowi do denuklearyzacji na całym półwyspie zgodnie z wolą byłego prezydenta Kima Il Sunga i byłego sekretarza generalnego Kim Dzong Ila” – oświadczył Kim, co kontrastuje z jego wcześniejszym stanowiskiem. Następnie dał do zrozumienia że Korea Północna gotowa jest pozbyć się swojego arsenału nuklearnego “jeśli Stany Zjednoczone i jej sojusznik Korea Południowa będą współdziałały”.

“Sprawa denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego może być rozwiązana, jeśli Korea Południowa i Stany Zjednoczone odpowiedzą na nasze wysiłki z dobrą wolą, stworzą atmosferę pokoju i stabilizacji podejmując postępowe odwzajemnione środki dla umocnienia pokoju” – powiedział koreański przywódca.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.