Kilka tysięcy muzułmanów demonstrowało na ulicach Göteborga

Opublikowano: 31.07.2023 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3114

Około trzech tysięcy szyickich muzułmanów pojawiło się w weekend na ulicach Göteborga. W drugim największym mieście Szwecji nie tylko obchodzili oni szyickie święto Aszury, ale demonstrowali również przeciwko mającym ostatnio miejsce w tym kraju przypadkom palenia „Koranu”.

Manifestacja z okazji jednego z najważniejszych świąt szyickiego islamu odbywa się we wspomnianym mieście co roku. Tym razem novum było właśnie manifestowanie sprzeciwu wobec palenia świętej dla muzułmanów księgi. Kilka takich przypadków skończyło się dyplomatycznym zgrzytem między Szwecją i państwami arabskimi.

Uczestnicy protestu nie ukrywali, że właśnie ta kwestia najmocniej zmobilizowała ich do wyjścia na ulice Göteborga. Z tego powodu byli również ubrani w czarni stroje i nieśli egzemplarze Koranu.

Organizatorzy protestu w rozmowie z nadawcą publicznym SVT podkreślali, iż wolność słowa jest dla nich ważna, bo przybyli z państw mających z nią problem, tym niemniej „nie chcą, żeby wolność słowa deptała im po palcach”.

Na podstawie: Svt.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 31.07.2023 18:38

    Pewnie, ale w odwrotnej sytuacji oni byliby ,,nietykalni,,…co za obłuda…

  2. pikpok 31.07.2023 19:36

    Palenie Koranu to zwykła prowokacja. W ten sposób wpychają spokojnych muzułmanów w ręce ekstremistów, zamiast z nimi współpracować, skoro już dali sobie ich wcisnąć.

  3. MasaKalambura 31.07.2023 20:02

    Masz rację pikpok. I to skutecznie. Ale to napędza też ekstremę drugiej strony. Prymitywny acz skuteczny sposób na spłaszczanie rozkładu normalnego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.