Kijów będzie sabotować odsalanie wody na Krymie

Opublikowano: 25.12.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1937

Ukraina zdaje sobie sprawę z planów odsalania wody na Krymie i grozi, że „na pewno znajdzie” międzynarodową firmę, która weźmie w tym udział, żeby przeszkodzić jej w realizacji tego projektu, oświadczył szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmitrij Kuleba.

Wcześniej szef Krymu Siergiej Aksionow oświadczył, że wykonawca jest gotowy już w styczniu przystąpić do budowy odsalaczy w regionie, żeby pozbyć się deficytu wody pitnej w regionie. „Było oświadczenie nielegalnych władz okupacyjnych na Krymie, że zatrudniają dużą międzynarodową firmę do wdrożenia technologii odsalania wody. Od razu rozpoczęliśmy prace i obowiązkowo ją znajdziemy, będziemy jej uniemożliwiać realizację tego projektu” – powiedział Kuleba na antenie stacji telewizyjnej „Ukraina 24” w czwartek.

Szef komitetu parlamentu krymskiego ds. państwowej dyplomacji i stosunków międzynarodowych Jurij Gempel oświadczył „Sputnikowi”, że chęć kijowskich władz, aby zakłócić budowę zakładów odsalania na Krymie podyktowane jest ich „złą destrukcyjną istotą”. „Zakłócić, zerwać, zakończyć – polityczna elita Ukrainy codziennie coraz bardziej zaciekle demonstruje swoją złą destrukcyjną istotę. Złośliwa i mściwa polityka Ukrainy przypomina marionetkę w teatrzyku kukiełkowym, która wykonuje konwulsyjne ruchy”, powiedział Gampel. Według niego kijowskie władze kontynuują swoją wrogą w stosunku do mieszkańców Krymu politykę łamiąc normy międzynarodowe i prawa człowieka.

Wcześniej Ukraina pokrywała do 85% zapotrzebowania Krymu w wodę pitną przed idący od Dniepru Kanał Północno-Krymski.

Jednak po zjednoczeniu Krymu z Rosją dopływ wody kanałem został całkowicie zatrzymany w jednostronnym porządku. Kwestia zaopatrzenia w wodę została rozwiązana poprzez naturalne zbiorniki wodne, które w ostatnim czasie stały się znacznie płytsze ze względu na małą ilość opadów i pobór wody ze źródeł podziemnych. Z powodu deficytu wody w wielu regionach Krymu wprowadzono limity na wodę w domach.

Zdjęcie: skyradar (CC0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.