Kierowcy autobusów i maszyniści będą funkcjonariuszami?

Opublikowano: 15.04.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1896

Lewica ma nowy pomysł, by kierowcom transportu publicznego nadać status funkcjonariusza publicznego. Sprawę skomentowali m.in. prawicowy publicysta Łukasz Warzecha i wiceprezes Wolnościowców Dobromir Sośnierz.

„Ono wpłynie [przyznanie kierowcom transportu publicznego statusu funkcjonariusza publicznego] poczucie bezpieczeństwa, nie na bezpieczeństwo, czyli oficjalnie w uzasadnieniu przyznajemy, że to jest takie legislacyjne placebo, żeby ludzie się lepie poczuli w pracy” – mówił z mównicy sejmowej poseł Dobromir Sośnierze. „Gdyby to działało, to cóż by szkodziło przecież to dobro tak dozować obywatelom. To wszyscy zostańmy funkcjonariuszami publicznymi w takim razie, wszystkim będzie bezpieczniej” – zaapelował poseł ze Śląska.

„Jest na przykład jeszcze na tym posiedzeniu obradowana ustawa o tych przejazdach na aplikację i tam jest mowa, że tam kobiety są gwałcone. To przyznajmy im status funkcjonariuszy publicznych, jeśli to działa i problem mamy rozwiązany! Cyk, jeden wpis w ustawie” – mówił Sośnierz. „Więc kończąc tym śmiałym postulatem, apeluję o objęcie wszystkich naraz statusem funkcjonariusza publicznego. Raz na zawsze będzie spokój, a póki co Wolnościowcy odrzucają ten bezsensowny wykwit Lewicy” – zakończył lider Wolnościowców na Śląsku.

Sprawę skomentował także prawicowy publicysta Łukasz Warzecha. On również uważa pomysł za pozbawiony sensu. „No debile. Tego się inaczej nie da określić. Jeszcze proponuję nadać status funkcjonariusza publicznego śmieciarzom. To także zwiększy ich poczucie bezpieczeństwa i godności” – napisał w swoich mediach społecznościowych publicysta.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 15.04.2023 16:11

    Lewica po 89 była zawsze piąta kolumna interesu usa, vide więzienia cia. Wciągnięcie kierowców do służby publicznej to facylitacja przyszłego poboru. Lewica przygotuje pl takie w ramię z liberałami i pisem na wojnę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.